webpaz logo
جستجو

قارچ دنبلانی گریل شده سیر دار

مواد لازم :
قارچ : 4 عدد روغن : 80میلی لیتر آبلیمو : 2 ق غ سیر : 3حبه نمک و فلفل : به میزان لازم جعفری : 3 ق غ

به نام خداوند جان و خرد

سلام و صد سلام به همه هاراجیای عزیزم

امیدوارم که حالتون خوب باشه و تو این روزای برفی حسابی پر انرژی باشید.

امروز اومدم تا باهم یه پیش غذای خیلی لذیذ و خوشمزه درست کنیم و کنار هم یاد بگیریم.

این غذا زمان زیادی از شما نمیگیرد و کلا 30دقیقه زمان صرف خواهید کرد تا این پیش غذ را در ست کنید و کنار خانواده عزیزتان نوش جان کنید.

اسم این پیش غذای عالی قارچ دنبلانی گریل شده سیر دار است.

استیک ضمیمه بسیار خوبی برای این غذای خوش طعم است.

این غذا دارای کالری کمی می باشد به همین علت افرادی که از اضافه وزن رنج می برند و دارای رژیم کاهش وزن هستند با خیال راحت می توانند این غذا را نوش جان کنند و نگران چاق شدن نباشند.

کالری این غذا به ازای هر نفر: 213 کالری است که

171 کالری از چربی ها

19 گرم چربی که 3 گرم ان چربی اشباع نشده است.

این غذا بدون کلسترول می باشد

153 میلی گرم سدیم

6 گرم کربوهیدرات که 1 گرم ان فیبر خوراکی است

2 گرم پروتئین دارد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که قارچ ها هیچ وقت زیاد نپزید، زیرا هم از خواص ان کاسته می شود و هم زیاد اب می دهد و حالت خمیر شدگی به ان دست می دهد.

همیشه سعی کنید قارچ را کم کم بخرید و به طور تازه استفاده کنید تا ارزش غذاییشان کم نشده باشد.

قارچ هایی که رویشان سلفون کشیده شده است را داخل فریزر قرار ندهید، چرا که بخار می کند و سریع له می شود. بهتر است قارچ ها را داخل کیسه کاغذی بگذارید و داخل یخچال نگهداری کنید. اگر می خواهید قارچ را داخل فریزر قرار دهید باید انها را بلانچ کنید.

بعد از انجام پختشان انها را با کمی ابلیمو مخلوط کرده و داخل کیسه های فلزی قرار دهید و درش را محکم ببندید. این قارچ را می توانید تا 6 ماه در فریزر نگهداری کرد.

با من همراه باشید برای درست کردن این غذای لذیذ:


در ابتدا ابزارالات و مواد اولیه تهیه قارچ دنبلانی را اماده می کنیم و کنار دستمان قرار می دهیم تا سرعتمان در طول پخت این غذا افزایش یابد و همچنین وسیله ای را فراموش نکرده باشیم.

حالا گریل را روشن کرده و روی حرارت متوسط بگذارید تا گرم شود.


سبزیجاتی مانند قارچ که دارای منفذ هستند اگر داخل سس خوابانده شوند بسیار خوش طعم و لذیذ خواهند شد. من در این دستور سسی به شما اموزش خواهم داد که اگر قارچ ها را داخل این سس بخوابانید و یا به کمک برس مخصوص اشپزی روی قارچ ها بمالید، قارچی خوش عطر خواهید داشت که از خوردنش سیر نمی شوید.

در این مرحله قارچ هایی که لکه ندارند و سالم هستند را انتخاب کنید حالا می رویم سراغ شستشو قارچ ها که مقوله بسیار مهمی هست. هیچ وقت قارچ ها را با اب زیاد نشویید چرا که اب را مانند اسفنج به خودش می کشد و خمیر و له می شود. قارچ ها هر وقت خواستید استفاده کنید با اب کم بشویید و داخل ابکش مناسبی ریخته و اجازه دهید ابش کشیده شود. سپس با کمک یک دستمال حوله ای که پرز نداشته باشد قارچ را به ارامی و با دقت تمیز کنید.

 قارچ دنبلانی گریل شده سیر دار


یک ظرف گود کوچک برمیداریم و روغن و آبلیمو و سیری که ساطوری خورد کردیم را داخلش میریزیم و کاملا مخلوط می کنیم. سپس قارچ ها را داخل این مایه می خوابانیم و با کمک برس مخصوص اشپزی سس را بر روی قارچ ها می مالیم و سپس رویشان نمک و فلفل می پاشیم و اجازه می دهیم خوب مزه دار شوند.


قارچ ها را داخل گریل بچینید به طوری که کلاهکشان رو به سمت پایین قرار گرفته باشد. حالا گریل را روشن کنید و روی حرارت متوسط تنظیم کنید. حدود 6 دقیقه برای گریل شدن قارچ ها کافی می باشد. حواستان باشد تا قارچ ها داخل گریلتان نسوزند.

هرزگاهی قارچ ها را زیر و رو کنید تا همه جای قارچ ها برشته و ترد شود.

حالا قارچ هایتان اماده شدند. ان ها را داخل ظرف بچینید و رویشان جعفری خورد شده بپاشید.

قارچ دنبلانی گریل شده سیر دار

آخرین آموزش ها
برترین ها
درپوش سیلیکونی 6 عددی ظروف ۱۱۹/۰۰۰