webpaz logo
جستجو

ماهی بریان قزل آلا

مواد لازم :
ماهی قزل آلا : 2 عدد روغن زیتون : به میزان لازم لیمو ترش : 2 عدد پونه : یک دسته پیازچه : چندشاخه پیاز : یک عدد تره : چند شاخه شوید : نصف یک دسته جعفری : چند شاخه نعناع : چند شاخه قارچ : نصف پیمانه فلفل دلمه ای : 2 عدد گوجه فرنگی : 3 عدد نمک و فلفل : به میزان لازم ذرت : یک تا دو عدد


فر را در دمای 180 درجه تنظیم می کنیم تا گرم شود.ماهی های قزل آلا را خیلی خوب پاک می کنیم. در سینی فر کمی روغن زیتون می ریزیم. ماهی ها را در سینی فر قرار می دهیم و روی هر دو حتی درون ماهی ها را با روغن زیتون چرب می کنیم.

ماهی بریان قزل آلا


نمک و فلفل را به همه جای ماهی ها می پاشیم. پوست لیموترش را رنده می کنیم و به تمام قسمت های ماهی ها می زنیم. خود لیمو ترش را هم برش می دهیم و در شکم هر دو ماهی قرار می دهیم. موقع پخت این تکه ها جذب ماهی خواهد شد.

ماهی بریان قزل آلا


سبزیجات معطری را اختیاری انتخاب می کنیم. من تره، شوید، جعفری، نعناع، پیازچه و پونه استفاده کردم. سبزیجات را تمیز می شوییم و شکم ماهی ها را از این سبزیجات پر می کنیم. البته پیازچه را باید خرد کنیم یا به قسمت های کوچکتر تبدیل کنیم و بعد در شکم ماهی ها و رویشان بریزیم. پیازها را به صورت خلالی شکل می کنیم و داخل شکم ماهی ها می ریزیم و کمی هم روی آن اضافه می کنیم. لیموترش را نصف می کنیم و روی ماهی ها فشار می دهیم تا آب لیموترش روی آن ها بریزد.

ماهی بریان قزل آلا


سینی فر را در فر می گذاریم و یک ساعت زمان می دهیم تا ماهی ها کامل مغز پخت شوند. اگر ماهی بزرگتر بود زمان بیشتری هم باید طی شود تا ماهی بریان آماده شود.

برای خوشمزه تر شدن ماهی می توانیم فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی را هم به شکل گرد خرد می کنیم و آنها را همراه قارچ  وذرت کنار ماهی بریان کنیم یا جداگانه سرخ  کنیم و در کنارش سرو کنیم.

 ماهی بریان قزل آلا

آخرین آموزش ها
برترین ها
آبمیوه گیر دستی طرح آبپاش ۴۹/۰۰۰