webpaz logo
جستجو

میگو و مارچوبه کبابی با سس آیولی

 

مواد لازم :
مارچوبه ترجیحا درشت 12 عدد میگوی خام پاک نشده و بزرگ 18 عدد تخم مرغ 2 عدد لیمو 2 عدد سیر 1 حبهخردل 1 قاشق چایخوری روغن زیتون 1 پیمانه سر خالی (200 میلی لیتر)نعناع تازه 1 مشت کوچکنمک و فلفل سیاه تازه ساییده شده

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۵ دقیقه

زمان کل : ۵۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

تصویر

میگو و مارچوبه کبابی

 

 

 

تصویر

 

پوسته ی میگو ها را هنگام کباب کردن جدا نکنید، زیرا از گوشت در مقابل پخته شدن بیش از حد و بسیار سریع حفاظت کرده و همچنین عصاره لذیذ آن را حفظ می کند.  سرو این کباب با آیولی (aioli) (نوعی مایونز) بسیار لذت بخش است. با استفاده از یک مخلوط کن دستی تهیه آن به سهولت قابل انجام است.

 

تصویر

 

طرز تهیه: در یک قابلمه آب نمک را جوش بیاورید. طی این زمان 5 سانتی مترِ انتهای مارچوبه ها را ببرید زیرا به دلیل سفتی قابل خوردن نیستند. سپس آنها را به قطعاتی به اندازه ی دو بند انگشت خرد کنید. مارچوبه ها را 2 دقیقه بجوشانید و سپس آبکش کنید. آنها را در آب سرد فرو ببرید تا پختن متوقف شود سپس آبکش کنید.

 

شش سیخ بردارید. روی هر سیخ سه میگو و 4 عدد مارچوبه بزنید. روی آنها را پوشانده و تا زمان پخت در یخچال قرار دهید.

 

تصویر

 

جهت تهیه آیولی، زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید. زرده را در یک ظرف بلند بریزید. آب یکی از لیمو ها را گرفته و سیر را درشت خرد کنید. سیر، خردل، 2 قاشق سوپخوری آب لیمو و روغن را به زرده اضافه کنید.

 

با استفاده از یک همزن ایستاده که تا ته ظرف فرو برود مواد را هم بزنید. همزن را به آرامی از ظرف بیرون بیاورید. وقتی همزن به لبه ی ظرف نزدیک شود، این مایونز بسیار غلیظ خواهد شد و حس می کنید که مَکِشی ایجاد شده و انگار تیغه ها را به پایین می کشد. کمی دیگر آب لیمو، نمک و فلفل برای تنظیم طعم به آن اضافه کنید. اگر مایونز شما خیلی غلیظ شده است اما به اندازه کافی طعم لیمو دارد، کمی آب به آن اضافه کنید و سپس دوباره هم بزنید. این کار را می توانید چند روز قبل انجام دهید و آن را در یخچال نگه دارید.

طرز تهیه سالاد پاستا صدفی و میگو | سالاد دریایی

 

قبل از پخت، ابتدا بررسی کنید که ذغال ها گر گرفته باشد و یا دمای گریل به 200 درجه سانتیگراد رسیده باشد. موادِ روی سیخ ها را با نمک و فلفل مزه دار کنید، سپس هر سمت آنها را 2 تا 3 دقیقه بپزید یا تا زمانی که مارچوبه ذغالی شده و میگو ها کاملا صورتی رنگ شوند. به سرعت نعناع را خرد کرده و به مایونز بیفزایید. بقیه  لیمو ها را قاچ کرده و کنار غذا قرار دهید. بلافاصله این غذا را با آیولی نعناع سرو کنید.

 

نکته: بدون نیم پز کردن، مارچوبه زمان بسیار زیادتری از میگو نیاز دارد تا در گریل (باربکیو) بپزد. این کار همچنین باعث می شود تا راحت تر به سیخ کشیده شوند.

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستکش سیلیکونی اسکاچ دار ۹۹/۰۰۰