webpaz logo
جستجو

رول حلوا

  

مواد لازم :
آرد 2 لیوان شکر 2 لیوان  روغن مایع 1 لیوان  کره یا روغن جامد 50 گرم گلاب 1/4 لیوان آب 2 لیوان زعفران دم کرده 4 قاشق غذاخوری نان میکادو مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۳۵ دقیقه

زمان کل : ۴۰ دقیقه

عکس

رولت حلوا

  

عکس

 

طرز تهیه : درون قابلمه ای شکر ، آب ، زعفران دم کرده و گلاب را بریزید و مخلوط کنید. سپس قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا آب به جوش آمده و شکر حل شود. در این فاصله آرد را درون قابلمه دیگری روی حرارت متوسط قرار دهید و با قاشق چوبی هم بزنید تا بوی خامی آرد گرفته شود.

 

پس از سبک شدن آرد باید روغن و کره را اضافه کنید. با قاشق خوب مخلوط کنید تا آرد طلایی شود، سپس شربت داغ را اضافه کنید و هم بزنید تا حلوا جمع شود و به روغن بیفتد سپس از روی حرارت بردارید.

 

عکس

 

نان میکادو را روی نایلون فریزر قرار دهید. حلوای داغ را روی نان میکادو پخش کنید ( حلوا حتما باید داغ باشد ) سپس با دست نان را رول کنید.

 

حلوای رول شده را 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خوب سرد شود. پس از سرد شدن حلوا را بصورت رولت برش بزنید و با پودر پسته ، نارگیل و تزئین و سرو کنید.

 

عکس

 

در صورت تمایل می‌توانید پیش از قرار دادن در یخچال روی رولت را با شکلات ذوب شده بپوشانید سپس در یخچال قرار دهید . همچنین میتوانید به جای رول کردن حلوا و نان را لایه لایه روی هم قرار دهید و پس از سرد شدن به صورت مربع برش بزنید.

 

نکته ها : در صورتی که نان میکادو ضخیم بود میتوانید مقدار بسیار کمی آب روی آن اسپری کنید. میتوانید به جای شکر از 1 لیوان شیره استفاده کنید.

طرز تهیه رولت هندوانه ای

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
آبمیوه گیر دستی طرح آبپاش ۴۹/۰۰۰