webpaz logo
جستجو

پیتزا مرغ خانگی بدون خمیر و فر

مواد لازم :
گوشت مرغ : 350 گرم تخم مرغ : 4 عدد آرد سفید : 1/2 پیمانه روغن زیتون : 3 قاشق غذاخوری ذرت : 1 پیمانه نمک و فلفل : به مقدار لازم فلفل دلمه ای سبز : 1 عدد پودرآویشن : 1/2 قاشق چایخوری آب : به مقدار لازم آب جوش : نصف استکان پنیر پیتزا : به مقدار دلخواه

به نام خدا

 سلام به هاراجی های عزیز ... و گرامی ...


 ابتدا باید مرغ و ذرت را جدا گانه آبپز کنیم ...

برای این کار اول گوشت مرغ را بعد از خرد کردن در اندازه های متوسط تمیز می شوییم و آبکش کرده در داخل قابلمه مناسبی قرار می دهیم و یک لیوان آب و یک قاشق غذا خوری روغن مایع و مقداری نمک و فلفل پاشیده سپس قابلمه را روی حرارت گذاشته و دمای آن را روی متوسط پایین تنظیم کرده تا به مدت 35 الی 40 دقیقه بپزد.

بعد از زمان مقرر که گوشت مرغ پخت حرارت را خاموش می کنیم و کمی صبر کرده تا از حرارت آن کاسته شود بعد مرغ را ریش ریش می کنیم و آماده کنار می گذاریم.

پیتزا خانگی بدون خمیر و فر


 حال در ادامه دانه های ذرت بعد از شستن و آبکشی آن ها را در داخل قابلمه نچسب و مناسبی می ریزیم و یک لیوان آب اضافه نموده و قابلمه را روی حرارت می گذاریم و دمای شعله را متوسط کرده تا دانه های ذرت پخته شوند. بعد از پخته شدن حرارت را خاموش کرده و ذرت پخته شده را آماده کنار می گذاریم.


 تخم ها را اگر در یخچال است 30 دقیقه قبل از استفاده در دمای محیط قرار می دهیم بعد در داخل ظرف مناسبی شکسته و با هم زن دستی یک الی دو دقیقه خوب هم می زنیم تا تخم مرغ ها از حالت لختی در آمده و سفیده و زرده های تخم مرغ خوب با هم مخلوط شده و کاملا ترکیب شوند و مایه زرد رنگ و یک دستی حاصل شود.

 بعد در این مرحله شیر را اضافه نموده و آرد سفید را بعد از این که دو الی سه بار الک کردیم و از خالص بودن آن مطمئن شدیم روی تخم مرغ زده شده مجددا الک می کنیم و با هم زن دستی یک الی دو دقیقه هم می زنیم تا کاملا مواد با هم ترکیب شوند.

 مرحله چهارم تهیه پیتزا خانگی بدون خمیر و فر:

 حال یک تابه نچسب و مناسبی را باقی مانده روغن زیتون را می ریزیم و تابه را روی حرارت قرار می دهیم و دمای شعله را متوسط پایین کرده تا کم کم تابه داغ شود سپس مایه آماده شده را به صورت یک دست و یک نواخت داخل تابه می ریزیم.

پیتزا خانگی بدون خمیر و فر

 مرحله پنجم تهیه پیتزا خانگی بدون خمیر و فر:

 سپس در ادامه گوشت مرغ ریش ریش شده را روی خمیر مایه با فاصله های مناسب پخش می کنیم و هم چنین ذرت پخته شده را نیز به طور یک سان روی مواد اضافه می کنیم و  بعد فلفل دلمه ای سبز را بعد از شستن و جدا کردن قسمت های زاید آن را ریز خرد کرده و آن را نیز روی مواد به طور مساوی روی مواد می ریزیم.

 مرحله ششم تهیه پیتزا خانگی بدون خمیر و فر:

 در آخر پنیر پیتزا را روی همه مواد می ریزیم و درب تابه را به مدت 15 الی 20 دقیقه می گذاریم تا پیتزا مرغ پخته شود. دقت کنید اگر بعد از 10 دقیقه دیدید از زیر پیتزا پخته و در حال سوخته شدن هست ولی هنوز روی سطح پیتزا، پنیر پیتزا ذوب نشده و مواد خوب پخته و جا نیافتاده اند خمیر مایه که سفت و پخته شده به راحتی از تابه جدا شده و بلند کنید به اندازه نصف استکان یا کمتر آب جوش دور تا دور پیتزا بریزید تا از سوخته شدن جلوگیری شود.

 حال بعد از زمان مقرر پیتزای مرغ خانگی بدون خمیر و فر ما آماده شده بعد از پخته شدن کامل حرارت را خاموش می کنیم چون تابه نچسب بوده به راحتی پیتزای مرغ از تابه جدا می شود تابه را بلند کرده عقب و جلو و چپ و راست تکان بدهید سپس تابه را داخل ظرف سرو مورب کنید تا بدون دخالت دست پیتزای مرغ جا به جا شود.

بعد در اندازه های دلخواه برش بزنید و همراه سس مورد نظر در کنار خانواده محترم میل کنید و لذت ببرید.

نوش ... جان ...

 

چند نکته:

به جای روغن زیتون از روغن مایع می توانید استفاده کنید.

و هم چنین دو الی سه قاشق غذا خوری زعفران دم کرده به خمیر مایه اختیاری است.

پیتزا خانگی بدون خمیر و فر

آخرین آموزش ها
برترین ها
آب انار گیری دستی چدنی ۱۲۹/۰۰۰