webpaz logo
جستجو

پنکیک خانگی

مواد لازم :
شیر : ۱ لیوان آرد : ۱ و ۱/۲ لیوان تخم مرغ : ۲ عدد کره : ۳ قاشق غذاخوری شکر : ۳ قاشق غذاخوری بکینگ پودر : ۱ قاشق وانیل : نوک قاشق چای خوری

سلام دوستان هاراجی عزیز

پنکیک یکی از خوراکی‌ها‌ی خوشمزه ایست که با عنوان صبحانه سرو می‌شود و حتی می‌توان به عنوان میان وعده یا عصرانه نیز استفاده نمود.پنکیک غذای محبوب بسیاری از افراد هست به همه‌ی دوستان پیشنهاد می‌کنم حتما یک بار امتحان کنید.

این پنکیک خانگی که درست می‌کنیم به علت در دسترس نبودن فر در بعضی خانه‌ها بدون استفاده از فر آن را تهیه میکنیم.


در ابتدا پیشنهاد می‌کنم که همه‌ی وسایل مورد نیاز پنکیک خانگی را آماده می‌کنیم و در کنار هم قرار می‌دهیم تا دسترسی راحت‌تر‌ی به آن ها داشته باشیم و همینطور اینگونه به کار‌مان سرعت می‌بخشیم.

در وهله‌ی اول سه قاشق غذا‌خوری کره را در ظرفی می‌ریزیم و صبر می‌کنیم تا در فضا‌ی اتاق ذوب شود. در این زمان می‌توانیم وسایل مورد نیاز را آماده کنیم. دو عدد تخم‌مرغ را در ظرفی کاسه ای و تقریبا بزرگ می‌شکنیم و سه قاشق غذا‌خوری شکر را به ظرف تخم‌مرغ اضافه می‌کنیم و با هم‌زن یا با قاشق (به صورت تند) هم‌ می‌زنیم تا لطیف و کرم رنگ شود و شکر کاملا در تخم‌مرغ حل شود.


در مرحله‌ی بعد یک پیمانه و نصفی آرد سفید را در ظرفی دیگر می‌ریزیم و به آن یک قاشق غذا خوری بکینگ پودر اضافه می‌کنیم و آرد و بکینگ پودر را با هم مخلوط می‌کنیم.


سپس به ظرف تخم‌مرغ و شکر‌مان نوک قاشق چای خوری وانیل اضافه می‌کنیم.


اضافه کردن زیاد وانیل به پنکیک‌مان باعث تلخ شدن پنکیک می‌شود. مقدار کم وانیل پنکیک را خوش طعم می‌کند.

یک لیوان شیر را بعد از اضافه کردن وانیل به ظرف تخم‌مرغ اضافه می‌کنیم و با هم مخلوط می‌کنیم و سپس کره ی نرم شده در فضای اتاق را اضافه کرده و هم ‌می‌زنیم.


بعد از مخلوط کردن این مواد آرد و بکینگ پودر را که با  هم مخلوط کرده بودیم آرام آرام به ظرف تخم مرغ اضافه می‌کینیم.به دلیل گوله گوله شدن آرد در تخم‌مرغ آن را کم کم اضافه می‌کنیم پس مقدار کمی آرد را اضافه می‌کنیم و هم می‌زینم پس از آن مقدار دیگری اضافه کرده و هم می‌زنیم این کار را ادامه می‌دهیم تا ارد‌ سفید و بکینگ پودر‌مان تمام شده و در ظرف تخم‌مرغ ریخته شود.

 پنکیک خانگی

زمانی که آرد کاملا در تخم مرغ حل نشده باشد به صورت گوله گوله می‌ماند که در تصویر بالا مشخص است و آنقدر هم ‌می‌زنیم تا گوله ها از بین برود و مخلوط یک‌نواخت شود. زمانی آرد کاملا در تخم‌ مرغ حل می‌شود که خمیر‌مان صاف و یک‌دست شده باشد و حالت خمیری به خود گرفته باشد مانند تصویر پایین .


پس از تهیه‌ی خمیر پنکیک ماهی‌تابه را برداشته و بر روی اجاق گاز می‌گذاریم و زیرش را روشن می‌نماییم صبر می‌کنیم تا ماهی‌تابه داغ شود سپس روغن را به روی ماهی‌تابه می‌ریزیم و ماهی‌تابه را تکان می‌دهیم تا روغن همه‌ی سطح ماهی‌تابه را بگیرد و می‌گذاریم تا روغن داغ داغ شود هنگامی که روغن داغ داغ شد یک قاشق را برداشته و از خمیر پنکیک به مقدار زیاد پر می‌کنیم و داخل ماهی‌تابه می‌ریزیم.

 

آن را با حرارت ملایم سرخ می‌کنیم زمانی که روی سطح خمیر‌مان حباب حباب شد به این معنی است که یک طرف آن سرخ شده است آن را با کمک دو قاشق یا یک قاشق و یک کفگیر بر می‌گردانیم.

 

پنکیک خانگی

پس از سرخ شدن دو طرف پنکیک آن را از ماهی‌تابه برداشته و مقداری دیگر از خمیر را اضافه می‌کنیم آنقدر این کار را انجام می‌دهیم تا تمام خمیر پنکیک سرخ شود.

 

پنکیک خانگی

هاراجی‌ها‌ی عزیز پنکیک خانگی‌مان آماده است می‌توانیم آن را با خامه شکلاتی، خامه، عسل، مربا و یا هر خوراکی دیگری که دوست دارید میل نمایید.

آخرین آموزش ها
برترین ها
نگهدارنده درب قابلمه طرح آدمک ۱۹/۰۰۰