webpaz logo
جستجو

نان سوخاری خانگی

مواد لازم :
آب : 115 گرم آرد : 335 گرم شکر : 1 قاشق غذاخوری نمک : یک پنس خمیر مایه : یک و نیم قاشق چایخوری تخم مرغ : نصف عدد
ابتدا و برای شروع کار 335 گرم آرد را الک می کنیم و آن را داخل یک کاسه می ریزیم. سپس 1 قاشق غذاخوری شکر و یک و نیم قاشق چایخوری خمیر مایه و یک پنس نمک را روی آرد می ریزیم. 

نان سوخاری خانگی


سپس 1 عدد تخم مرغ را که از یخچال بیرون گذاشته بودیم و هم دمای محیط شده بود را هم می زنیم تا زرده و سفیده آن قاطی شود و نصف آن را همراه با یک و نیم قاشق سوپخوری و 115 گرم آب به مواد محله قبل اضافه می کنیم و آب را با احتیاط اضافه می کنیم تا خمیر جمع شود. سپس خمیر را روی یک سطح ارد پاشی شده برای مدت زمان 15 دقیقه ورز می دهیم تا خمیر نرم و لطیفی به دست آید که چسبندگی ندارد. سپس خمیر را گرد می کنیم و آن را داخل یک طرف چرب شده که روی آن را با پارچه و نایلون پوشانیده ایم و برای مدت زمان 1 ساعت قرار می دهیم تا خمیر ما آماده شود.


سپس بعد از استراخت خمیر را از ظرف در آورده و با دست پف خمیر را می گیریم و خمیر را به شکل مستطیلی و به ابعاد تقریبی قالب باز می کنیم. سپس کف قالب متسطیلی نان تست را با روغن کمی چرب می کنیم و خمیر را در قالب می گذاریم و روی خمیر را پوشانیده و به خمیر برای مدت زمان 1 ساعت تا یک ساعت و نیم استراحت می دهیم تا خمیر ما حجمش زیاد شود. سپس قالب را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد برای مدت 35 تا 45 دقیقه همراه با یک ظرف آبجوش قرار می دهیم تا نان ما بپزد و آماده شود.
نان سوخاری خانگی


سپس وقتی نان پخت قالب را از فر در می اوریم و بعد از سرد شدن نان را از قالب در آورده و ان را به فواصل 1 تا 1.5 سانتی متری برش می زنیم و سپس نانهای برش خورده را در کف سینی فر که ان را چرب کرده ایم و یا کاغذ روغنی انداخته ایم می چینیم و سینی را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد برای مدت زمان 13 دقیقه و تا زمانی که نان ما برشته شود قرار می دهیم.


سپس وقتی نان ما کاملا برشته و طلایی شد سینی را از فر در آورده و بعد از سرد شدن نانهای تست را از روی سینی بر می داریم و در ظرف مناسبی می چینیم و این نانهای سوخاری را برای صبحانه همراه با پنیر و کره و مربا و عسل می خوریم و یا حتی می توان آن را برای میان وعدهو یا تهیه اسنکهای خوشمزه و ساندویچها استفاده کرد. نوش جان

امیدوارم از تهیه نان تست خوشتان امده باشد و آن را درست کنید.

 نان سوخاری خانگی

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تخمه خوری فانتزی ۴۹/۰۰۰