webpaz logo
جستجو

هات داگ با گوجه

ساندویچ هات داگ یکی از انواع غذای ساده برای تولد است. طرز تهیه هات داگ البته خیلی راحت است و هر کسی از عهده آن بر می آید. مخلفات هم تا حد زیادی اختیاری و سلیقه ای هستند. پیشنهاد ما به شما سس پیاز است.

مواد لازم :
پیاز 2 عدد فلفل دلمه ای نارنجی (یا قرمز) 1 عدد  سیب ترد و خوش طعم 1 عدد روغن آفتابگردان یا زیتون 2 قاشق سوپخوری   نمک 1 قاشق چایخوری سیر 2 حبه فلفل قرمز 1 عدد  زنجبیل قد انگشت 1 عدد  گوجه فرنگی بزرگ 6 عدد ( 500 گرم) کشمش پلویی  50 گرم   سرکه سفید 100 سی سی   شکر دانه ریز 100 گرم مریم گلی تازه چین 1 مشت کوچک  سوسیس هات داگ مرغوب کوچک 6 تا 8 عدد نان ساندویچی یا نان هات داگ 6 تا 8 عدد خردل برای سرو نمک و فلفل سیاه

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

زمان کل : ۳۰ دقیقه

برای : ۶۸ نفر

عکس

 

 هات داگ با مریم گلی و چاشنی پیاز

 

 

عکس

 

بجای یک سوسیس مارینه شده و لعاب دار، میتوانید سوسیس های مرغوب یا هات داگ را انتخاب کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نیاز نیست چاشنی این غذا را زودتر تهیه کنید تا جا بیفتد و اینکه به آسانی قابل درست کردن است. آن را با پنیر یا کالباس نیز امتحان کنید.

 

تصویر

 

طرز تهیه: پیاز را ورق کنید. سپس دانه ی فلفل های دلمه ای را در بیاورید. سیب را به قطعات ریزی برش بزنید. روغن را در قابلمه ی بزرگی حرارت دهید، پیاز، فلفل دلمه ای، سیب و نمک را به آن بیفزایید. آنها را 10 دقیقه روی شعله ی ملایم بپزید تا زمانی که نرم شوند.

 

طی این زمان، سیر را ورق کنید، فلفل قرمز را ریز کرده و زنجبیل را پوست گرفته و کاملا خرد کنید. گوجه ها را درشت خرد کرده و سر آن را در صورت نیاز بگیرید. اگر می خواهید چاشنی شما تند شود دانه های فلفل قرمز را دور نریزید.

 

عکس

 

سیر، فلفل قرمز و زنجبیل را به قابلمه اضافه کنید و 2 دقیقه بپزید تا عطر آن در بیاید. سپس گوجه فرنگی ها و کشمش را اضافه کنید. 5 دقیقه حرارت دهید و هم بزنید. سپس سرکه را افزوده و بگذارید 5 دقیقه ی دیگر بپزد تا زمانی که پیاز، سیب و فلفل دلمه نرم شده و گوجه فرنگی ها کاملا آب انداخته باشند.

طرز تهیه نان کشمشی

 

شکر را با آن قاطی کنید، سپس این چاشنی را پخته و مدام هم بزنید تا مخلوط نسبتا خشک و کشدار به نظر برسد. قاشق را در آن بکشید- زمانی آماده است که بتوانید با قاشق خطی در آن بیندازید. برگ های مریم گلی را کاملا خرد کنید سپس با آنها قاطی کرده و بگذارید کاملا سرد شود.

 

قبل از شروع پخت، ذغال ها را بررسی کنید تا کاملا گر گرفته باشد یا گریل از قبل به دمای 200 درجه سانتیگراد رسیده باشد. سوسیس ها را 15 دقیقه بپزید و مرتب آنها را برگردانید تا زمانی که وسط آنها کاملا بپزد. نان ها را پاره کنید و سوسیس را در آن قرار دهید و مقدار کافی چاشنی در آن بریزید و در صورت تمایل کمی خردل روی آن بریزید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تخمه خوری فانتزی ۴۹/۰۰۰