webpaz logo
جستجو

دسر مربایی

مواد لازم :
خامه : 200 گرم تخم مرغ : 2 عدد پودر شکر : 8 قاشق غذاخوری ژلاتین : 1قاشق چایخوری گردو : 1قاشق چایخوری خلال بادام : 1قاشق چایخوری شیرگرم : 1/2 پیمانه

برای درست کردن این دسر خوشمزه در ابتدا سفیده و زرده ی تخم مرغ ها را از هم دیگر جدا کرده و سفیده ها را جداگانه هم بزنید تا پف کند. زرده، نصف شکر و وانیل را به وسیله همزن زده تا کرم رنگ شود. سپس ژلاتین را داخل شیر ریخته و روی حرارت غیر مستقیم بر روی بخار کتری در حال جوش بگذارید تا ذوب شود.

نیمه باقیمانده شکر را درون سفیده زده شده ریخته و آرام به شکل دورانی هم بزنید. در ادامه خامه را به مایع زرده و شکر و .... افزوده و مخلوط نمایید. پس از این ژلاتین اماده شده را اضافه کرده و دوباره هم بزنید. در مرحله اخر سفیده تخم مرغ زده شده را به مایع زرده افزوده و خیلی کم هم بزنید.

قالب ژله را با روغن مایع چرب کرده و نیمی از مواد فوق را داخل آن بریزید. سپس مربای توت فرنگی، گردو و بادام را درون قالب ریخته و بقیه دسر را بر روی ان بیافزاید و به مدت 4 الی 5 ساعت درون یخچال قرار داده تا به اصطلاح خودش را بگیرد. می توانید با دانه های رنگی(ترافل) و خامه ی زده شده روی ان را تزیین نموده و میل بفرمایید.

دسر مربایی

آخرین آموزش ها
برترین ها
آبمیوه گیر دستی طرح آبپاش ۴۹/۰۰۰