webpaz logo
جستجو

املت ژاپنی

تاماگویاکی، املت ژاپنی و یا سوشی تخم مرغ نام هایی است که به این املت خوشمزه و دل انگیز می دهند. طرز پخت املت ژاپنی انواع مختلفی دارد. اما ما در این دستور سعی کرده ایم آسان ترین و سریع ترین راه را برای درست کردن یک سوشی تخم مرغ جذاب بیاوریم. در تهیه تاماگویاکی اصل ژاپن، از چاشنی به نام داشی (dashi) استفاده می شود که به املت طعم خاصی می دهد. اگر به این استاک دسترسی ندارید، میتوانید از آب گوشت، مرغ یا سبزیجات و یا حتی شیر استفاده کنید.

مواد لازم :
تخم مرغ بزرگ 4 عددشکر 1 قاشق غذاخوریسس سویا 1/2 قاشق چایخورینمک به میزان لازمروغن به میزان لازماستاک ژاپنی (dashi) به میزان لازم

مدت زمان پخت : ۱۰ دقیقه

زمان کل : ۱۰ دقیقه

برای : ۳ نفر

عکس سرو املت ژاپنی

در برخی روش های تهیه تاماگویاکی ژاپنی از پیازچه، هویج، پیاز رنده شده و دو قاشق غذاخوری شیر و مقداری فلفل هم استفاده می کنند که آن به نوعی رولت تخم مرغ و سبزیجات است. در دستور پخت املت ژاپنی نیازی به این مواد نیست و با کمی نمک و شکر طعم اصیل یک تاماگویاکی را خواهید چشید.

ظرف مخصوص تهیه کردن سوشی تخم مرغ میکی یاکی نام دارد که یک ماهیتابه مستطیل شکل است. شما میتوانید به جای آن از هر ماهیتابه مستطیلی که دارید، استفاده کنید. البته ماهیتابه باید نچسب باشد که در رول کردن سوشی شما مشکلی به وجود نیاید. با املت ژاپنی میتوانید روش های جدید تهیه املت آن هم به سبک ژاپن را امتحان کنید و مهارت خود را در آشپزی محک بزنید.

 

طرز تهیه املت ژاپنی

 

مرحله اول:

تخم مرغ ها را در کاسه ای بشکنید. سس سویا، نمک، شکر و داشی یا ادویه های دلخواه را در حین بهم زدن تخم مرغ در کاسه بریزید. طوری تخم مرغ ها را بهم بزنید که فقط کف دار شوند و خیلی حباب نداشته باشند.

 

طرز تهیه اسنک موز و کره ی بادام زمینی

تصویر زدن تخم مرغ

 

مرحله دوم:

یک ماهیتابه نچسب مستطیل شکل بردارید تا کار برای رول کردن سوشی تخم مرغ راحت تر شود.

کف و لبه های ماهیتابه را با روغن چرب کنید. میتوانید به کمک یک دستمال کاغذی روغن را در همه قسمت های ماهیتابه پخش کنید.

 

عکس ماهیتابه املت ژاپنی

 

مرحله سوم:

ماهیتابه را روی حرارت متوسط قرار دهید. به آرامی تخم مرغ را در ماهیتابه بریزید. در صورتی که در تخم مرغ حباب به وجود آمد؛ میتوانید حرارت آن را کمتر کنید.

 

مرحله چهارم:

ماهیتابه را کمی بچرخانید تا تخم مرغ در آن پخش شود. سرخ شدن تخم مرغ چند ثانیه زمان می برد. وقتی رنگ تخم مرغ مات و کدر شد و در زیر آن حباب به وجود آمد، املت ژاپنی آماده ی برداشتن از روی حرارت است.

 

تصویر سرخ کردن

 

مرحله پنجم:

به کمک یک کفگیر بزرگ و یک لیسک به آرامی تاماگویاکی را رول کنید. ماهیتابه را کمی تکان دهید تا املت راحت تر از لبه های ظرف جدا شود.

 

عکس رول کردن املت

 

مرحله ششم:

املت ژاپنی را به طور کامل رول کنید. املت با حرارت باقی مانده در بافتش پخته می شود. اما اگر نگران خام بودن یا ریختن سوشی تخم مرغ هستید، میتوانید چند دقیقه ی دیگر در همان حالت آن را روی حرارت ملایم قرار دهید. البته مراقب باشید املت شما نسوزد.

 

عکس رول تاماگویاکی

 

مرحله هفتم:

تاماگویاکی ژاپنی را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا خنک شود. سپس به کمک یک چاقوی تیز از عرض برش بزنید و به قطعات کوچک تقسیم کنید. میتوانید املت ژاپنی را مانند ژاپنی ها با چاپستیک سرو کنید. نوش جان.

 

تصویر بریدن رول ها

 

-این مطلب از سایت instructables ترجمه شده است.

 

 

تصویر سرو سوشی تخم مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها
همزن و کف ساز مدل HONGXIN ۶۹/۰۰۰