webpaz logo
جستجو

آش دوغ کرمانشاهی

مواد لازم :
لپه : نصف استکان برنج : یک فنجان پیاز متوسط : 2 عدد دوغ غلیظ محلی : 5 لیتر روغن : 4 قاشق غذاخوری زردچوبه : نصف قاشق چایخوری نمک و ادویه : به مقدار کافی جعفری : 250 گرم گشنیز : 250 گرم تره : 250گرم اسفناج : 250 گرم

آش دوغ کرمانشاهی یکی از آش های محلی استان کرمانشاه در فصول سرد است. (توجه داشته باشید که برای پخت این آش حتما باید از دوغ محلی ترش با غلظت زیاد استفاده کنید.)


برای تهیه این آش ابتدا سبزی آش شامل جعفری، گشنیز، تره و اسفناج را پاک کرده و پس از شستن خرد می کنیم. سبزی ها را درون قابلمه ریخته و لپه را که قبلا پاک کرده و شستیم به آن اضافه میکنیم و همراه با 3 لیوان آب میگذاریم تا کاملا بپزند. 

 


پس از آن که از پختن سبزی و لپه اطمینان حاصل کردیم قابلمه را از روی حرارت بر میداریم. 5 لیتر دوغ محلی را در دیگ ریخته و روی حرارت قرار می دهیم نکته مهم اینجاست که باید به طور مدام دوغ را هم بزنید تا به جوش بیاید و بریده نشود. سپس یک فنجان برنج پاک شده را که از قبل خیسانده اید را به دوغ در حال جوشیدن اضافه کنید و هم بزنید. بعد سبزی و لپه پخته شده را نیز به دوغ و برنج در حال جوشیدن اضافه کنید، زیر حرارت را کم کنید و بگذارید تهاراجمواد به آرامی پخته شوند و آش قوام بیاید. 

آش ماست کرمانشاهی


پس از آن که برنج پخته شده و آش غلیظ شد. در تابه روغن ریخته و پیازها را خرد کرده و درون تابه می ریزیم و کاملا تفت می دهیم زردچوبه و نمک و ادویه را نیز اضافه می کنیم تا پیازها کاملا طلایی شوند. پیازداغ آماده شده را به آش ماست اضافه می کنیم و میگذاریم اندکی آش دوغ جا بیفتد. نوش جان

آش ماست کرمانشاهی

آخرین آموزش ها
برترین ها
نگهدارنده درب قابلمه طرح آدمک ۱۹/۰۰۰