webpaz logo
جستجو

کوفته بره با تاتزیکی

مواد لازم :
پیاز 2 عدد سیر 2 حبه برگه زردآلو  50 گرم نعناع تازه 1 مشت گوشت بره چرخ شده ی مرغوب 800 گرم پودر زیره 1 قاشق سوپخوری  فلفل قرمز 1 قاشق چایخوری آویشن خشک شده 1 قاشق سوپخوری تخم مرغ 1 عدد خیار 2 عدد ماست ساده یا خامه ای 300 گرم نان لواش یا نان پیتا یا هر نان دیگر جهت سرو 6 عدد نمک و فلفل سیاه

مدت زمان آماده سازی : ۴۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۳۵ دقیقه

زمان کل : ۷۵ دقیقه

برای : ۶ نفر

تصویر

 کوفته ی بره با ماست و خیار

طرز تهیه: پیازها را کاملا خرد کرده و سیر را له کنید، برگه های زردآلود و نیمی از نعنا را هم خرد کنید.

تصویر

گوشت چرخ شده را همراه با پیاز، سیر، برگه زردآلو، نعنا، زیره، پودر فلفل قرمز، آویشن و تخم مرغ به کاسه ی بزرگی بیفزایید. آن را با نصف قاشق چایخوری نمک و فلفل مزه دار کنید.

همه این مواد را با دست مخلوط کنید تا زمانی که ترکیب شوند. اگر بخواهید مزه ی کوفته را بچشید کمی از آن را سرخ کنید و در صورت نیاز چاشنی بیشتری به آن بزنید. با دستان مرطوب، کوفته ها را شکل دهید و 25 تا 30 توپ کوچک به اندازه گردو درست کنید. روی آنها را بپوشانید و حداقل 30 دقیقه یا حتی تا دو روز در یخچال قرار دهید.

تصویر

جهت تهیه ماست و خیار، ابتدا خیار را پوست گرفته و دانه ها را با قاشق چایخوری خارج کنید. وجود دانه ها سبب آبکی شدن این سس می شود. گوشت خیار را نازک برش زده یا رنده کنید.

خیار را با ماست مخلوط کنید. بقیه ی برگ های نعنا را خرد کنید و در آن بریزید و سپس با نمک و فلفل آن را مزه دار کنید. قبل از پخت، ذغال را بررسی کنید که خوب گر گرفته باشد یا کباب پز را از قبل تا 200 درجه ی سانتیگراد گرم کنید. کوفته ها را 10 دقیقه بپزید و آنها را مرتب برگردانید تا هر دو طرف آن طلایی تیره شود و مغز آن نیز بپزد. هنگامی که آماده شده کوفته را با ماست و خیار و نان لواش سرو کنید.

ژله هلو دو رنگ

نکته: می توانید کوفته ها را در یک ماهیتابه بزرگ قرار دهید و آنها را با کمی روغن کباب کنید. همچنین می توانید آنها را روی قفسه ی پایین فر نیز کباب کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تنقلات طرح کفشدوزک ۶۹/۰۰۰