webpaz logo
جستجو

شیرینی لطیفه

مواد لازم :
آرد : 80 گرم نشاسته ذرت : 20 گرم تخم مرغ : 3 عدد شکر : 1/2 پیمانه بکینگ پودر : 1/2 قاشق چایخوری وانیل : مقدار کافی خامه فرم گرفته : 1/2 پیمانه پودر پسته : مقدار کافی پودر قند : مقدار کافی

بدون شک شایدکم تر کسی پیدا شود که عاشق شیرینی نباشد . برخی افراد شیرینی های خشک را به شیرینی های تر ترجیح می دهند . اما بدون شک همان طرفداران شیرینی خشک نیز نمی توانند شیرینی تر و خوشمزه ای به نام شیرینی لطیفه را نادیده بگیرند و ان را دوست نداشته باشند.در واقع یکی از شیرینی های خوشمزه و پر طرفدار که طرز تهیه بسیار راحتی دارد، شیرینی لطیفه است که به اسانی در منزل می توان این شیرینی تر را تهیه کرد و ان را بعنوان یک عصرانه خوشمزه همراه با چای و یا قهوه میل کرد.

در این مطلب طرز تهیه شیرینی لطیفه را که شامل آرد و تخم مرغ و بکینگ پودر و نشاسته ذرت و شکر و وانیل و خامه فرم گرفته و پودر پسته و پودر قند است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و میل نمایید.


ابتدا و برای شروع تهیه این شیرینی تر خوشمزه و لذیذ ، 80 گرم آرد و 20 گرم نشاسته ذرت و 1/2 قاشق چایخوری بکینگ پودر را داخل یک ظرف می ریزیم و انها را با هم خوب مخلوط می کنیم و سپس انها را دو بار الک می کنیم تا شیرینی ما در نهایت پفکی و ترد شود.سپس ، 3 عدد تخم مرغ را که از قبل در دمای محیط قرار داده ایم را می شکنیم و زرده و سفیده تخم مرغها را از هم جدا می کنیم و انها را در دو ظرف جداگانه می ریزیم.

 شیرینی لطیفهبرای مرحله سوم ، سفیده تخم مرغ را با کمک همزن برقی خوب هم می زنیم تا حباب دار شود و سفت و خامه ای شده و حجمش زیاد شود .سپس نصف شکر را کم کم به سفیده تخم مرغ همزده اضافه می کنیم و مجددا به همزدن سفیده ادامه می دهیم بطوری که سفیده کاملا سفت و حجیم شده و حالت فرم گرفته پیدا کند و با برگرداندن ظرف از ظرف نریزد.

شیرینی لطیفهسپس ، بقیه شکر را به ظرف زرده تخم مرغ همزده و حبابدار و وانیل اضافه می کنیم و ان را با همزن برقی با زرده خوب مخلوط می کنیم تا رنگ ان کرمی و حجمش زیاد و کشدار شود.

شیرینی لطیفه سفیده همزده در مرحله سوم را به زرده تخم مرغ همزده با شکر در مرحله پیش اضافه می کنیم و ان را با لیسک به صورت دورانی در یک جهت با زرده تخم مرغ خوب مخلوط می کنیم تا پف سفیده نخوابد .در ادامه کار ، ارد و نشاسته و بکینگ پودر مخلوط شده و الک شده در مرحله اول را به مواد شیرینی اضافه می کنیم و ان را آرام و با لیسک  هم می زنیم تا کاملا بدون گلوله شدن آرد ، حل شود و مایه یکدستی حاصل شود. اکنون مایه شیرینی لطیفه اماده است.در کف یک سینی فر را کاغذ روغنی قرار می دهیم و از مایه اماده شده شیرینی در مرحله پیش داخل قیف با ماسوره سرگرد روی سینی فر به صورت دایره ای می ریزیم و این کار را برای تمام خمیر انجام می دهیم تا خمیر ما تمام شود . خمیرها را با فاصله در کف سینی می ریزیم و روی ان کمی پودر قند می ریزیم . سینی شیرینی را در طبقه وسط فر با حرارت 160 درجه سانتی گراد که ان را از 20 دقیقه قبل گرم کرده بودیم  ، برای مدت 20 دقیقه قرار می دهیم تا شیرینی ها بپزند و آماده شوند .سپس وقتی شیرینی ها پخت ، انها را از فر بیرون اورده و اجازه می دهیم تا خنک شوند.

شیرینی لطیفه

سپس دو عدد نان شیرینی را بر می داریم و روی یکی از انها را با کمک قیف از خامه فرم گرفته قنادی می ریزیم و طرف دیگر نان شیرینی را روی ان قرار می دهیم و برای تزیین روی شیرینی را با پودر پسته و یا مواد دلخواه دیگر تزیین می کنیم. اکنون شیرینی لطیفه ما اماده است . ان را در ظرف مناسبی می چینیم و ان را برای  وعده غذایی عصرانه همراه با چای و یا قهوه میل می کنیم .نوش جان

شیرینی لطیفه

آخرین آموزش ها
برترین ها
لیف سیلیکونی مخزن دار ۸۹/۰۰۰