webpaz logo
جستجو

سوپ تره فرنگی با سیب زمینی

مواد لازم :
سیب زمینی : 900 گرم جعفری : 100 گرم نمک : به مقدار لازم کره : 2 قاشق غذا خوری مرزنجوش خشک : 1 قاشق چایخوری آب مرغ : 4 پیمانه فلفل سیاه : به مقدار لازم برگ بو : 1 عدد پودر آویشن : 1/2 قاشق چایخوری سس فلفل قرمز : به مقدار دلخواه تره فرنگی : 350 گرم

به نام خدا

 سلام به هاراجی های خوش اخلاق ... و مهربان ...

در فصل پاییز و زمستان که هوا نسبتا سرد و بارانی است انواع سوپ های داغ و آش خیلی مچسبد مخصوصا سوپ سبزیجات که خواص زیادی برای بدن دارد.

سوپ تره فرنگی و سیب زمینی یکی از سوپ های خوشمزه ای هست که به راحتی درست شده و سوپ نرم می باشد که مناسب کودکان و سالمندان است.


ابتدا تره فرنگی ها را پاک می کنیم و قسمت های زاید از بالا و پایین را جدا کرده و روی تخته آشپز خانه به صورت ریز خرد می کنیم و در داخل ظرف پر از آبی می ریزیم تا خیس بخورد و بعد از 15 الی 20 دقیقه تمیز شسته و در داخل آبکش مناسبی ریخته تا آب اضافی آن گرفته شود حال آماده کنار می گذاریم.


 جعفری را پاک کرده و در داخل ظرف پر از آبی می ریزیم سپس 15 الی 20 دقیقه صبر می کنیم تا خیس بخورد بعد تمیز شسته و در داخل آبکشی ریخته تا آب آن گرفته شود سپس روی تخته آشپز خانه خیلی ریز خرد می کنیم بعد در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.


سیب زمینی ها را پوست گرفته بعد به صورت مکعب های کوچکی خرد کرده و در داخل آبکشی ریخته و زیر شیر آب می گیریم و تمیز می شوییم حال آماده کنار می گذاریم.


 قابلمه بزرگ و مناسبی را بر می داریم و کره را در داخل آن می ریزیم و سپس قابلمه را روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم حال تره فرنگی خرد شده را اضافه نموده و هم می زنیم تا تفت داده شود و سبک گردد.


 حال در ادامه آب مرغ را اضافه کرده و هم می زنیم و صبر می کنیم تا به جوش آید سپس مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه کرده و مجددا هم می زنیم تا مواد خوب ترکیب شوند.


 مرزنجوش و برگ بو را اضافه می کنیم و هم می زنیم بعد می گذاریم 15 الی 18 دقیقه بجوشد.


حال در ادامه سیب زمینی خرد شده و پودر آویشن را اضافه نموده و هم می زنیم تا مواد به خوبی با هم مخلوط شوند بعد شعله حرارت را ملایم می کنیم و درب قابلمه را گذاشته تا 20 دقیقه دیگر به آرامی قل زده تا سیب زمینی ها پخته شوند.

سوپ تره فرنگی با سیب زمینی

 

 بعد از زمان مقرر قابلمه را از روی حرارت بر دارید و برگ بو را از داخل قابلمه خارج کنید و صبر کنید تا خنک شود حال می خواهیم سوپ تره فرنگی با سیب زمینی را پوره کنیم برای این کار می توانید سوپ را در غذا ساز و یا مخلوط کن بریزید و یا از گوشت کوب برقی استفاده کنید بعد از این که سوپ تره فرنگی با سیب زمینی را پوره کردید مجددا در قابلمه ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم.


پوره شدن سیب زمینی ها شاید باعث شود نمک سوپ کم شود سوپ را بچشید و در صورت لزوم مقداری نمک به همراه سس فلفل قرمز و جعفری خرد شده را اضافه کنید هم بزنید و بعد از 10 الی 15 دقیقه جوشیدن قابلمه را از روی حرارت بر دارید.

سوپ تره فرنگی با سیب زمینی

 حال سوپ تره فرنگی با سیب زمینی ما آماده شد آن را در داخل ظرف سرو ریخته و همراه نان در کنار خانواده محترم میل کنید.

نوش ... جان ...

سوپ تره فرنگی با سیب زمینی


سوپ تره فرنگی با سیب زمینی را می توانید برای مدت 1 ماه در فریزر نگه دارید که در این صورت بعد از خارج کردن از فریزر برای این که سوپ تره فرنگی با سیب زمینی یک دست شود در داخل مخلوط بریزید بعد گرمش کنید.

اگر پودر آویشن در دسترس شما نبود می توانید از خود آویشن تازه استفاده کنید فقط باید مانند برگ بو در مراحل پایانی قبل از پوره کردن سوپ آن را خارج کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها