webpaz logo
جستجو

ماکارونی

مواد لازم :
ماکارونی : 300گرم گوشت چرخ کرده : 200گرم رب : 2قاشق غذاخوری پیاز : 1عدد پودرآویشن : 2قاشق غذاخوری نمک،فلفل،زردچوبه : به مقدارلازم آب : به مقدارلازم روغن : به مقدارلازم سیب زمینی : 1عدد هویج : 1عدد قارچ : 1عدد ذرت : 1پیمانه


ابتدا قابلمه را پر از آب کرده و نمک هم اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. سپس دراین فاصله ماکارانی ها را بشکنید و خرد کنید. و پس از به جوش آمدن آب آنها را درون قابلمه بریزید. با چنگال هم بزنید تا رشته ها به یک دیگر نچسبند و کمی بعد از نرم شدن ماکارانی آنها را آبکشی کنید اما با آب سرد نه گرم. وکناری قرار دهید تا آب اضافی آن خارج بشود.

 ماکارونی


حالا پیاز ها را به صورت نگینی و ریز خرد کنید و تفت بدهید. کمی زردچوبه هم به آنها اضافه کنید تا به رنگ طلایی در بیاید. 

 ماکارونی


گوشت چرخ کرده را به پیاز ها اضافه کرده و اجازه دهیم تا کمی همراه با پیاز تفت داده شود در اینجا پودر آویشن رااضافه کنید. به مقدار لازم هم نمک و فلفل و زردچوبه را اضافه کنید. این سس ماکارانی آماده است.


در این مرحله آخر ماکارانی آبکشی شده را در قابلمه ریخته و لایه لایه بریزید و سس را هم به آن اضافه کنید. میتوانید برای کف ماکارانی سیب زمینی را برش بزنید و در کف قابلمه روغن ریخته وسیب را قرار بدهید. بستگی به نظر وسلیقه خودتون داره حتی بعضی ها هم از هویج و ذرت و قارچ ورق شده استفاده میکنن که این را باید در هنگام سرخ کردن سس اضافه کنید. یا برای دورچین میتوان از سبزی هم استفاده کرد. امیدوارم از طرز تهیه این غذاهم لذت برده باشین.

 ماکارونی

آخرین آموزش ها
برترین ها
همبرگر زن دستی Progressive ۳۹/۰۰۰