webpaz logo
جستجو

مارشمالو

مواد لازم :
ژلاتین : 3 بسته شکر : 1/5 پیمانه شربت ذرت : 1 فنجان اب یخ : 1 فنجان نمک : 1/4 قاشق چایخوری روغن مایع : مقدار کافی پودر قند : 1 پیمانه

از شیرینی های خوشمزه و نرم که مورد علاقه کودکان است و طرفداران زیادی دربین این گروه سنی دارد مارشمالو ( که به ان نامهای پف نبات -ژله نرم -پف پفی  نیز داده می شود)  است  که با شکر و اب و ژلاتین درست می شود  و کمی شبیه پاستی اما خیلی نرمتر و اسفنجی تر از ان است.

این شیرینی بیشتر در تهیه خمیر فوندانت کیک و برای تزیین کیک و نیز در تهیه بیسکویت و دسر و کیک  بکار می رود. مارشمالو بخاطر شکل ها و رنگ ها و طعمهای مختلف و نرمی ان خیلی جذابیت و طرفدار دارد و در بازار ایران و در سوپر مارکت ها با نام پف پفی به مقدار زیادی فروخته می شود. این دسر و یا شیرینی خوشمزه با وجود زیبایی ان، طرز تهیه بسیار راحتی دارد و به راحتی در منزل به صورت خانگی قابل تهیه است. این شیرینی با کمک اضافه کردن رنگ های خوراکی، در رنگ های مختلف قابل تهیه است.

در اینجا طرز تهیه مارشمالو را که شامل پودر ژلاتین و اب یخ و شکر و نمک و وانیل و شربت ذرت است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردنش همراه با کودکان بعنوان شیرینی و یک میان وعده خوشمزه لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع تهیه مارشمالو سراغ اماده کردن ظرف مورد نظر برای ریختن مارشمالو می رویم، یک قالب به ابعاد تقریبی کوچک مثلا 10 سانتی متری را بر می داریم و کف ان را با روغن مایع کمی چرب می کنیم و در ادامه کف قالب را پلاستیک می کشیم تا بعدا مایه مارشمالو را روی ان بریزیم.

مارشمالو


سپس سراغ تهیه این شیرینی می رویم و برای این منظور ابتدا 3 بسته پودر ژلاتین را داخل یک ظرف می ریزیم و به ان نصف لیوان اب یخ اضافه می کنیم و کمی صبر می کنیم تا ژلاتین در اب حل شود و مایع یکدستی حاصل شود.

 


سپس در ادامه در این مرحله، داخل یک قابلمه 1 فنجان شربت ذرت و 1/5 پیمانه شکر و 1/4 قاشق چایخوری نمک و نصف فنجان اب یخ را که از مرحله قبل باقی مانده بود، می ریزیم و قابلمه را به مدت 8 دقیقه روی شعله ملایم گاز قرار می دهیم  و منتظر می شویم تا اب بجوشد و همه مواد خوب داخل اب حل شوند و مواد را با کمک یک قاشق هم می زنیم تا در اب حل شوند.

 


سپس در ادامه در این مرحله مواد داخل قابلمه در مرحله پیش  (شربت ذرت و شکر و نمک حل شده در اب) را به پودر ژلاتین حل شده در اب در مرحله دوم اضافه می کنیم و با همزن برقی مواد را برای مدت 12 دقیقه با دور تند مخلوط می کنیم تا حجمش زیاد شود و پف کند. اکنون مایه مارشمالو ما اماده است و فقط باید ان را در قالب ریخت.


سپس در ادامه در این جا مایه مارشمالو را داخل قالبی که در مرحله اول اماده کرده بودیم و کف ان را نایلون کشیده بودیم، می ریزیم و ان را تکان می دهیم تا به طور یک نواخت در قالب پخش شود. سپس به مایه مارشمالو به مدت 180 دقیقه در محیط اشپزخانه استراحت می دهیم.

 

مارشمالو


سپس در ادامه در این جا، مایه مارشمالو را بعد از گذشت زمان ذکر شده  اماده است. خودش را گرفته است. مارشمالو اماده شده را از قالب بیرون می اوریم و سپس ان را از پلاستیک جدا می کنیم و ان را با چاقوی تیزی برش می دهیم و به اندازه های دلخواه می بریم.


سپس در ادامه در این جا، برای تزیین مارشمالو می توانیم از مواد مختلف استفاده کنیم و ما داخل یک ظرف پودر قند می ریزیم و مارشمالو های برش خورده  را در داخل ظرف حاوی  شکر قنادی می غلتانیم تا همه جای ان را بپوشاندو کاملا به شکر قنادی آغشته شود.


سپس در ادامه در این جا بمارشمالوهای شکری را داخل یک ظرف مناسب می گذاریم و ان را برای  میان وعده و یا عصرانه کودکان و یا بعنوان  یک نوع شیرینی ساده در مهمانی ها و مجالس استفاده می کنیم. نوش جان.

 

مارشمالو

آخرین آموزش ها
برترین ها
نگهدارنده درب قابلمه طرح آدمک ۱۹/۰۰۰