webpaz logo
جستجو

میت لوف (گوشت قالبی)

مواد لازم :
تخم مرغ : 1 عدد گوشت چرخ کرده : 450 گرم شیر : 3/4 پیمانه پودر سوخاری : 3/4 پیمانه پیاز : 1 عدد اورگانو : 1/2 قاشق چایخوری سیر : 3 حبه نمک و فلفل : به مقدار لازم کره : 20 گرم سس گوجه : 1/3 پیمانه ریحان : 100 گرم

به نام خدا

سلام به هاراجی های مهربان ...و دوست داشتنی...

میت لوف یک غذای خوشمزه و پر طرف دار آمریکایی هست که همان طور از اسمش معلوم هست با گوشت تهیه می شود باید با پودر سوخاری و یا پودر نان مخلوط کنید و در نهایت داخل قالبی که معمولا برای پخت نان استفاده می شود را می ریزیم و در فر گرم شده می پزیم.


ابتدا پیاز را پوست گرفته و تمیز شسته و در داخل ظرف مناسبی با رنده سیر رنده می کنیم.

میت لوف (گوشت قالبی)

 

تخم مرغ را در داخل ظرف دیگری شکسته و با هم زن دستی خوب هم می زنیم تا سفیده و زرده تخم مرغ کاملا با هم ترکیب شده و مایه روان زردی حاصل شود.

سپس تخم مرغ زده شده را به همراه اورگانو و مقداری نمک و فلفل به پیاز رنده شده اضافه می کنیم و مواد را زیر و رو کرده و هم می زنیم تا خوب مواد با هم مخلوط شوند.


بعد در ادامه شیر را در داخل شیر جوش ریخته و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا یه جوش بزند بعد از روی حرارت بر داشته و کمی صبر می کنیم تا ولرم شود سپس شیر ولرم را به همراه پودر سوخاری به مواد مخلوطی اضافه می کنیم و مواد را هم زده و زیر و رو کرده تا کاملا مواد با هم ترکیب شوند.


حال در ادامه گوشت چرخ کرده را اضافه می کنیم و مواد را با دستان تمیز خوب وز می دهیم تا کاملا مواد درهم درگیر شده و خوب با هم مخلوط شوند.

 

 سپس داخل قالب مناسبی را با روغن مایع کمی چرب می کنیم و مواد مخلوطی آماده شده را درون آن می ریزیم و با پشت قاشق غذا خوری فشار داده و سطح آن را صاف می کنیم.

بعد آن را آماده کنار می گذاریم تا سس میت لوف یا همان گوشت قالبی را درست کنیم.

 

 برای تهیه سس اول سیر ها را در داخل ظرف پر از آبی می ریزیم تا بعد از 15 الی 20 دقیقه خوب خیس خورده و به راحتی پوست آن ها را گرفته و با رنده سیر رنده می کنیم.


 بعد در ادامه در داخل تابه مناسبی کره ذوب شده را می ریزیم و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا داغ شود بعد سیر رنده شده را اضافه نموده و تفت می دهیم در حدی که بوی سیر رنده شده بلند شود.

میت لوف (گوشت قالبی)

 

فر را روشن می کنیم و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم کرده تا گرم شود.


 سپس سس گوجه را اضافه می کنیم و مواد را هم می زنیم و زیر و رو می کنیم و به مدت 1 دقیقه تفت می دهیم.

میت لوف (گوشت قالبی)

 

حال در ادامه سبزی ریحان را که قبلا پاک کرده و در داخل ظرف پر از آبی ریخته و بعد از 20 دقیقه تمیز شسته و بعد از آبکشی و گرفتن آبش آن را روی تخته آشپز خانه خرد کرده ایم را اضافه می کنیم و مواد را هم زده و خوب زیر و رو کرده تا مواد خوب با هم مخلوط شوند.

حال سس ما آماده شد...

 

بعد در ادامه سس آماده شده را درون قالب به طور یک نواخت روی مواد مخلوطی می ریزیم و قالب را در داخل فر گرم شده به مدت 50 الی 60 دقیقه می گذاریم.

 

میت لوف (گوشت قالبی)

 سپس بعد از زمان مقرر قالب را از داخل فر بیرون آورده و 10 دقیقه صبر می کنیم تا از حرارت آن کاسته شود سپس قالب گوشتی را در داخل بشقاب سرو بر عکس کرده و در اندازه های دلخواه برش می زنیم و همراه سبزیجات معطر و سیب زمینی کوبیده و نان در کنار خانواده محترم به عنوان یک وعده غذایی سالم و مقوی میل کنید.

نوش ... جان ...

میت لوف (گوشت قالبی)


به جای کره می توانید به همان اندازه از مارگارین و یا روغن گیاهی یا روغن زیتون و یا از روغن کنجد استفاده کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستگاه کوفته پیچ ۲۹/۰۰۰