webpaz logo
جستجو

رولت گوشت

مواد لازم :
آرد سوخاری : 2 قاشق غذاخوری گوشت چرخ کرده : 250 گرم پیاز : 2 عدد رب گوجه فرنگی : 2 قاشق غذاخوری نمک فلفل زردچوبه : مقدار کافی پودر سیر : مقدار کافی آویشن : مقدار کافی روغن مایع : مقدار کافی تخم مرغ : 5 عدد جعفری خرد شده : نصف پیمانه

از غذاهای فرنگی بسیار خوشمزه و مجلسی رولتها هستند که انواع مختلفی دارند ماندد رولت سیب زمینی- رولت گوشت- رولت بادمجان و گوشت. رولتها برای وعده غذایی شام بسیار مناسب هستند و بسیار راحت درست می شوند. در اینجا طرز تهیه رولت گوشت با گوشت چرخ کرده و پیاز و رب و ادویه هاو ... را برایتان می نویسم.


در ابتدا و برای شروع ، 1 عدد پیاز را شسته و پوست می کنیم و سپس آن را با رنده ریز ، رنده می کنیم و پیاز رنده شده را داخل یک کاسه می ریزیم  و آب پیاز را با صافی می گیریم تا غذا آب نیندازد و وا نرود.


سپس در این مرحله 250 گرم گوشت چرخ کرده مخلوط گوسفند و گوساله را به کاسه حاوی پیاز رنده شده اضافه می کنیم و همراه با نمک و فلفل و زردچوبه و پودر آویشن و پودر سیر و 2 قاشق غذاخوری جعفری خرد شده و 1 عدد تخم مرغ می ریزیم و مواد را کاملا با هم مخلوط می کنیم و ورز می دهیم تا مخلوط شوند و مواد کاملا حالت چسبندگی پیدا کنند.

 رولت گوشت چرخ کرده


سپس در این مرحله 2 قاشق آرد سوخاری را به داخل کاسه مواد رولت گوشت می ریزیم تا رولت گوشت ما انسجام بهتری پیدا کند و موقع رول کردن وا نرود. حالا مواد را به مدت 5 دقیقه خوب با دست ورز می دهیم. سپس روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت 1 ساعت کاسه را در یخچال استراحت می دهییم تا گوشت مزه دار شود.


سپس در این مرحله سس رولت را آماده می کنیم .1 عدد پیاز را با آب می شوریم و پوست می کنیم. پیاز را با چاقو به صورت نگینی خرد می کنیم. داخل تابه روغن مایع ریخته و تابه را روی گاز می گذاریم و بعد از داغ شده روغن پیازها را در روغن تفت می دهیم تا طلایی شود.سپس نمک و فلفل و پودر سیر را به پیاز اضافه می کنیم.


سپس در این مرحله 2 قاشق رب گوجه فرنگی را به تابه پیاز داغها اضافه می کنیم و ان را در روغن تفت می دهیم تا رنگ باز کند و مزه خامی آن گرفته شود.سپس 2 لیوان آب به سس اضافه می کنیم و شعله گاز را کمی می کنیم و اجاه می دهیم سس چند قل بخورد.


سپس در این مرحله کاسه حاوی مواد رولت گوشت ( گوشت چرخ کرده و پیاز و ادویه هاو ...) را از یخچال بعد از 1 ساعت بیرون می آوریم و آن را روی یک سطح صاف باز می کنیم قرار می دهیم و رولت گوشت را به شکل مستطیل به ارتفاع حداقل 1 سانتی متر در می آوریم .( ارتفاع رولت گوشت نباید کم باشد وگرنه هنگام رول کردن می شکند).ابتدا کمی جعفری خرد شده روی گوشت می ریزیم و سپس روی جعفری 4 عدد تخم مرغ آبپز می گذاریم(4 عدد تخم مرغ را در ظرفی می ریزیم و آبپز می کنیم ) و تخم مرغ آبپز را  کمی  بعد از لبه مایه رولت گوشت قرار می دهیم و به ارامی لبه کاغذ فویل آلومینیومی را بلند می کنیم و رولت را از قسمت عرض مستطیل به شکل رول در می اوریم.در انتها ی رول کردن کناره های رولت را با دست جمع می کنیم تا رولت ما باز نشود.( قرار دادن تخم مرغ در وسط رولت گوشت اختیاری است و می توان از آن صرفنظر کرد).  

رولت گوشت چرخ کرده


سپس در این مرحله رولت را در قابلمه حاوی سس تهیه شده  با رب گوجه فرنگی و پیاز قرار می دهیم و درب قابلمه را می بندیم و زیر شعله گاز را کم میکنم و 30 دقیقه منتظر می شویم تا رولت ما بپزد و سس رولت غلیظ شود( در صورت تمایل می توان رولت گوشت را در فر پخت  که پس از افزودن سس مخصوص به رولت گوشت آن را در فر به مدت 1 ساعت و حرارت 175 درجه سانتی گراد قرار می دهیم) .


پس از پختن رولت ان را در ظرف مورد نظر می ریزیم و با چاقو به ضخامت دلخواه می بریم و برای شام با نان و سبزی خوردن و لیمو تازه و یا حتی برای ناهار با برنج میل می کنیم.

رولت گوشت چرخ کرده

 

آخرین آموزش ها
برترین ها