webpaz logo
جستجو

کوفته تبریزی

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 500 گرم آرد نخودچی : 300 گرم تخم مرغ : 4 عدد تخم مرغ : 9 عدد پیاز : 5 قاشق زردچوبه : به میزان لازم نمک و فلفل : به میزان لازم آلو : 300 گرم گردو خرد شده : 100 گرم زعفران : به میزان دلخواه برنج : یک لیوان سبزی کوفته : 5 قاشق غذاخوری زرشک : به اندازه کافی


چهار عدد تخم مرغ را در ظرفی می شکنیم و  مقداری زعفران اضافه کرده و هم می زنیم سپس نمک و فلفل و آرد نخودچی را با هم مخلوط می کنیم و کم کم به تخم مرغ ها اضافه می کنیم و همزمان هم میزینم. بجای آرد نخودچی می توانید از برنج استفاده کنید به این صورت که برنج را نیم پز کنید طوری که با مواد دیگر مخلوط شود و به آن ا بچسبد و سپس آبکش نمایید و با موادی که ذکر شد مخلوط نمایید. گوشت چرخ کرده را به مایه اضافه می نماییم و مالش می دهیم. اگر مایه سفت بود کم آب به آن اضافه کنید. 

کوفته تبریزی


پیاز را از قبل به صورت دلخواه خرد می کنیم و سرخ می کنیم و به آن زردچوبه می زنیم. هفت لیوان آب روی آن می ریزیم و مقداری نمک و فلفل به اضافه کرده روی شعله می گذاریم تا بجوشد. مایه کوفته را به شکل گلوله هایی اندازه پرتقال جدا می کنیم و داخل هر کدام از مواد داخل کوفته یعنی 5 تخم مرغی که آب پز کرده ایم و گردو و زرشک و آلو را داخل گلوله های گوشت و برنج قرار می دهیم و سرش را جمع می کنیم.


کوفته تبریزی 


کوفته ها را داخل ظرف پیاز و آب در حال جوش ول می دهیم. حرارت باید خیلی کم باشد و بدون گذاشتن در قابلمه ده دقیقه منتظر می مانیم تا کوفته ها خودشان را بگیرند. به از یک ربع در ظرف را نصفه می بندیم و یک و نیم ساعت زمان می دهیم تا کامل پخته شوند. بعد از زمان مشخص شده کوفته ها را بردارید و در ظرف به دلخواه تزئین کنید.

کوفته تبریزی

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تخمه خوری فانتزی ۴۹/۰۰۰