webpaz logo
جستجو

سوپ نخود مدیترانه ای

مواد لازم :
نخود : 3 فنجان آب مرغ : 5 فنجان پیاز : 2 عدد سیر خرد شده : 3 حبه برگ بو : 2 عدد بزرگ پودر زیره : 2 قاشق چای خوری روغن زیتون : مقداری سماق : مقداری لیمو : 3 عدد نمک و فلفل سیاه : به مقدار دلخواه

یکی از مواد اصلی این سوپ نخود است. نخود باید کاملا پخته شود و اگر می خواهید نخود کاملا پخته و نرم باشد باید آن را 8 ساعت در آب بخیسانید. هر چقدر بیشتر خیسانده شود پخت آن راحت تر است. نخود را آبکشی کنید و همراه با آب مرغ و 2 فنجان آب در قابلمه بریزید. پیاز و سیر را خرد کنید و به مخلوط نخود اضافه کنید. چاشنی های دوست داشتنی مانند برگ بو و زیره را افزوده و در آخر نمک و فلفل را اضافه کنید. درب قابلمه را بگذارید و اجازه دهید تا سوپ خوب بپزد.

حرارت را کم کنید تا سوپ آرام بپزد تا خیلی بهتر جا بیافتد. میزان آب سوپ را چک کنید اگر آب آن کم شده بود به آن مقداری آب اضافه کنید. این کار بهتر است هر نیم ساعت یک بار انجام گیرد. زمانی که سوپ کاملا پخته بود و جا افتاده بود درب قابلمه را بردارید اول برگ بو را خارج کنید. سپس گوشت کوب برقی را آماده کنید و مواد سوپ را با گوشت برقی خود کاملا بکوبید.

این سوپ به دو مدل آماده می شود. یا کاملا پوره می شود یا نیمه پوره است. میتوانید با گوشت برقی کاملا مواد را پوره کنید یا نیمه پوره کنید و کمتر بکوبید تا تکه های نخود در سوپ مشخص باشد. سوپ نخود مدیترانه ای ما آماده است. آن را در ظرف مناسبی بریزید. کمی روغن زیتون و سماق روی سوپ بریزید. طعم ترش آبلیموی تازه را همراه با سوپ خود از یاد نبرید.


 نکته: یکی از راه های ساده برای استفاده از نخود پخته خرید کنسرو نخود پخته از بازار است.

سوپ نخود مدیترانه ای

آخرین آموزش ها
برترین ها
عسل ریز هانی پات ۹۹/۰۰۰