webpaz logo
جستجو

شیرینی پفکی مرنگ

مواد لازم :
سفیده تخم مرغ : 4 عدد پودرقند : 1 و 3/4 پیمانه آبلیمو : 1 قاشق چای خوری

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج  امید وارم حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید و چرخ روزگار بر وقف مرادتون بچرخه. 

گاهی اوقات دوست دارید یک شیرینی خوشمزه خانگی را تهیه کنید اما همه ی مواد اولیه را در دسترس ندارید و گاهی هزینه بعضی از مواد اولیه آن قدر زیاد است که از این کار منصرف می شوید، اما نگران نباشید دستور آشپزی که امروز برای شما در نظر گرفته نیاز به مواد اولیه آنچنان زیاد و گرانی ندارد و با مواد اولیه ی که در بیشتر منازل پیدا می شود می توان آن را تهیه کرد.

دستور آشپزی امروز آموزش تهیه شیرینی پفکی مرنگ می باشد، شیرینی پفکی مرنگ شیرینی بسیار ساده و فوق العاده خوشمزه ای است که مواد اولیه آن از سفیده ی تخم مرغ و پودر قند تشکیل شده است، یکی از مواد اولیه شیرینی پفکی مرنگ، کرم تارتار می باشد که در تثبیت حجم سفیده ی تخم مرغ بسیار موثر است ولی از آن جا که قرار بود شیرینی ما از موادی تشکیل شده باشد که بیشتر افراد دسترسی به ان را داشته باشند بنابراین شما می توانید بجای یک دوم قاشق چای خوری کرم تارتار از یک دوم قاشق چای خوری آبلیموی طبیعی استفاده کنید.

همچنین شما می توانید با اضافه کردن مقدار پودر کاکائو یا وانیل شیرینی پفکی مرنگ با طعم های مختلفی نیز تهیه کنید. امیدوارم دستور آشپزی امروز نیز مورد قبول و پسند شما دوستان واقع شده باشد و شما نیز در منزل بتوانید شیرینی پفکی مرنگ های خوشمزه ای را تهیه کنید و از خوردنش در کنار اعضای خانواده تون لذت ببرید. 


برای تهیه شیرینی مرنگ ابتدا سفیده ی چهار تخم مرغ را جدا کرده و درون کاسه ی بزرگی بریزید، برای این که سفیده ی تخم مرغ را از زرده ی ان راحت تر جدا کنید تخم مرغ ها را درون یخچال قرار دهید تا کاملا سرد شود چون هرچه دمای تخم مرغ پایین تر باشد جدا کردن زرده و سفیده ی آن را حت تر می باشد. سفیده ی تخم مرغ ها را چند دقیقه به این حالت بگذارید تا به دمای اتاق برسند سپس یک دوم قاشق چای خوری آبلیمو را به آن ها اضافه کرده و با هم زن برقی خوب هم بزنید تا حجم آن ها دو برابر شود.

پودر قند را نیز در حالی که سفیده ی تخم مرغ ها را هم بزنید به آرامی به آن ها اضافه و به هم زدن خود ادامه دهید تا سفیده ی تخم مرغ شما حالت خامه ای پیدا کند.


برای هم زدن سفیده تخم مرغ باید ظرفی که سفیده های تخم مرغ را درون آن می ریزید و همچنین پره های هم زن کاملا تمیز و خشک باشد در غیر این صورت سفیده ی تخم مرغ خوب پف نمی کند، همچنین پودر قند شما باید کاملا نرم و لطیف باشد بنابراین قبل از استفاده از پودر قند حتما ان را الک کنید.

شیرینی پفکی مرنگ

شیرینی پفکی مرنگ


بر روی سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید و مایه ی شیرینی پفکی مرنگ را درون قیف بریزید و با استفاده از ماسوره دلخواه مایه ی شیرینی مرنگ را به هر شکلی که دوست داشتید بر روی کاغذ روغنی قرار دهید، فر را روشن کرده و بر روی دمای ۱۵۰ درجه ی سانتی گراد قرار دهید کمی صبر کنید تا فر گرم شود سپس سینی فر را درون فر قرار دهید حدود سی الی چهل و پنج دقیقه زمان لازم است تا شیرینی پفکی مرنگ شما کاملا پخته و خشک شود اگر بعد از سی دقیقه شیرینی شما هنوز نرم بود اجازه دهید مدت بیش تری پخته شود تا کاملا شیرینی شما خشک شود.

بعد از این مدت شیرینی را از فر خارج کنید اگر شیرینی به کاغذ روغنی چسبیده بوده نشان دهنده ی این است که شیرینی شما هنوز رطوبت دارد پس بهترین کار این است شیرینی ها بعد از پخته شدن حدود دو الی سه ساعت دیگر درون فر خاموش که هنوز گرم است قرار بگیرید.وقتی شیرینی پفکی مرنگ کاملا خشک باشد به راحتی از کاغذ روغنی جدا می شود.

در این مرحله شیرینی پفکی مرنگ شما آماده است می توانید آن را در ظرف مناسبی چیده و سرو کنید، نوش جان

شیرینی پفکی مرنگ

آخرین آموزش ها
برترین ها
سیخ دایره ای کباب ۳۹/۰۰۰