webpaz logo
جستجو

صبحانه مکزیکی

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 500 گرم روغن : به مقدار لازم گوجه فرنگی : 5 عدد پیازچه : 2 عدد کره : 2 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی : 1 قاشق غذاخوری نمک و فلفل : به مقدار لازم پیاز سفید : 1 عدد پیاز قرمز : 1 عدد فلفل دلمه ای سبز : 1 عدد سیر : 3 حبه جعفری : 70 گرم کنسرو لوبیا : 1 فنجان کنسرو ذرت : 1 فنجان پودر زنجبیل : 1 قاشق چایخوری تخم مرغ : 12 عدد نان تورتیلا : به مقدار لازم شیر : نصف فنجان آووکادو : 1 عدد پنیر چدار رنده شده : 1 لیوان پنیر پیتزا : 1 لیوان


500 گرم گوشت چرخ کرده را داخل یک تابه حاوی مقدار کمی روغن بی اندازید و حرارت را ملایم نگه دارید و شروع به تفت دادن کنید همین که گوشت تیره رنگ شد و به حالت گوله گوله درآمد نصف فنجان آب داخل آن بریزید تا آب به مرور جوش برود و گوشت چرخ کرده پخته گردد. پس از 15 -20 دقیقه آب گوشت بخار شده و گوشت پخته می شود، گوشت را داخل ظرف دیگری بریزید و کنار بگذارید چون به تابه احتیاج داریم. 

حالا باید سس گوجه فرنگی را درست کنید: 5 عدد گوجه فرنگی رسیده و درشت را پوست بگیرید و آن ها را داخل بلندر بریزید و بگردانید تا پوره شود.

2 عدد پیازچه تازه را بشویید و این ساقه را با قطعات بسیار کوچک خرد نمایید، 2 قاشق غذاخوری کره را داخل تابه بی اندازید و پیازچه خرد شده را به آن اضافه کنید و شروع به تفت دادن نمایید تا پیازچه ها نرم شود سپس یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را به آن بی افزایید و شروع کنید به تفت دادن رب گوجه فرنگی با پیازچه؛ کمی که رب دانه دانه شد حالا گوجه فرنگی های پوره شده را به مواد قبل اضافه کنید و حرارت را کم کنید تا همه مواد با هم بجوشند و سس غلیظ شود، کمی نمک و فلفل را هم به آن اضافه نمایید هرچه سس گوجه فرنگی شما تندتر باشد خوشمزه تر می شود. 

صبحانه مکزیکی


1 عدد فلفل دلمه ایی سبز، 1 عدد پیاز سفید، 3 حبه سیر، و 50 گرم جعفری تازه را کامل خرد کنید تا به قطعات کوچک دربیایند. تابه را روی اجاق گاز قرار داده و مقداری روغن به آن اضافه کنید حالا مواد قبل را پشت سر هم به آن بی افزایید و مدام تفت بدهید مقداری نمک و فلفل و یک قاشق چایخوری پودر زنجبیل اضافه کنید و پس از هم زدن و تاب دادن مواد درون تابه یک لیوان سس گوجه فرنگی، 1 فنجان کنسرو لوبیا قرمز، 1 فنجان کنسرو ذرت را به مواد درون تابه اضافه کنید و در آخر گوشت چرخ کرده ایی که در ابتدا پخته بودید را اضافه نمایید به همزدن ادامه دهید درب تابه را ببندید تا مواد چند دقیقه با سس گوجه فرنگی بجوشند. 

اجاق گاز را خاموش کنید و مواد را کنار بگذارید.

صبحانه مکزیکی


12 عدد تخم مرغ درشت را یکی پس از دیگری در ظرفی بشکنید، نصف فنجان شیر را به آن اضافه کنید و با همزن مفتولی شروع به همزدن مواد کنید تا مایه تخم مرغی رقیق و یکدستی به دست بیاید، اگر کمی نمک هم به آن بپاشید بد نیست!


حالا باید فر را آماده کنیم فر را روشن کنید و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید تا گرم بشود. در این فاصله به سراغ آماده کردن مواد بروید: از یک ظرف نسوز استفاده کند کف ظرف مقداری روغن اسپری کنید تا چرب شود، نان های گرد و کوچک تورتیلا را از قطر به دو نیم کنید نان های نیمه شده را کف ظرف قرار دهید تا کامل کف ظرف را بپوشانند سپس از مواد گوشتی ایی که آماده کرده اید با قاشق بردارید و روی نان های کف ظرف بریزید و کامل پخش کنید.

حالا دو نوع پنیر چدار رنده شده و پنیر پیتزا را با هم مخلوط کرده و از این پنیر بردارید و روی مواد گوشتی درون ظرف نسوز بپاشید حالا روی همه مواد مایه تخم مرغی بریزید این یک لایه تمام شد. حالا لایه بعدی را روی لایه قبلی بسازید و مراحل قبل را انجام دهید یعنی گذاشتن نان تورتیلا بعد ریختن مایه گوشتی سپس ریختن دو نوع پنیر و در نهایت مایه تخم مرغی. لایه رویی و آخری را پنیر فراوان بریزید؛ سپس ظرف را در طبقه وسط به مدت 15-20 دقیقه قرار دهید تا کاملا پخته شود. 

ظرف را پس از پختن مواد از فر خارج کنید با چاقو تیز مواد درون ظرف را به 12 قسمت مربع شکل برش بزنید روی کل آن، یک عدد پیاز قرمز خرد شده، مقداری جعفری خرد شده و آووکادو خرد شده بریزید و هر برش را در یک بشقاب گذاشته و میل نمایید. نوش جان

صبحانه مکزیکی


نان تورتیلا، نان های گرد و نازک و کوچکی هستند که برای تهیه خیلی از غذاها مورد استفاده قرار می گیرند؛ زادگاه این نان را همان کشور مکزیک می دانند.

آخرین آموزش ها
برترین ها