webpaz logo
جستجو

ساندویچ مرغ مکزیکی

مواد لازم :
ران مرغ : 2 عدد سینه مرغ : 1 عدد پیاز : 1 عدد نخود فرنگی : 1.5 قاشق سوپ خوری ذرت : 1.5 قاشق سوپ خوری هویج : 1 قاشق سوپخوری ماست : به میزان لازم سس مایونز : به دلخواه کره : به میزان لازم قارچ : 4 عدد آبلیمو : به دلخواه پنیر چدار : به میزان دلخواه زعفران دمکرده : به میزان دلخواه فلفل : به میزان لازم نمک : به میزان لازم آب : به میزان لازم فلفل دلمه ای : 1 عدد

خیلی لذت بخش خواهد بود اگر بتوانید غذا های حال حاضری را که به نام فست فود شناخته می شوند را در منزل به بهترین شکل ممکن درست کرده و خانواده و خودتان را از خطر های فست فود های غیرمغذی و مضر بیرون از خانه در امان نگه دارید. ساندویچ فست فود رایجی است که مورد توجه افراد طبقه متوسط به پایین که اکثریت جامعه را تشکیل می دهند قرار دارد. حالا اگر ما بجای سوسیس و کالباس مضری که در این ساندویچ ها به کار می رود از گوشت مرغ و مواد خوشمزه و مغذی دیگری استفاده کنیم این ساندویچ خانگی چقدر نسبت به ساندویچ های بیرون از خانه طرفدار پیدا خواهد کرد.

برای داشتن ساندویچ خوب اگر چند نکته را رعایت کنیم نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. مرغی را که در این ساندویچ به کار می بریم باید خوب مزه دار کنیم و بعد از پخت هم با ریش کردن تمام قسمت نان همبرگر را با آن پر کنیم. سسی که در این ساندویچ استفاده می شود کاملا گرم و سرو می شود و می توانید طعم سس را همراه هر یک از مواد داخل ساندویچ حس کنید چون مثل سس ساندویچ های معمولی فقط در یک قسمت نمی ماند.

ساندویچ به روش های مختلفی آماده می شود که ما در این بخش به طرز تهیه نوعی از آن آشنا خواهیم شد.


فر را با دمای 170 درجه سانتی گراد روشن می کنیم. سینه و ران مرغ را پاک کرده و می شوییم و سپس آن را خرد می کنیم. اندازه ای که برای خرد کردن مرغ در نظر می گیرید دلخواه است.

ساندویچ مرغ مکزیکی


ظرف را روی شعله گاز می گذاریم و کره را به آن اضافه می ریزیم. مرغ های خرد شده را در تابه می ریزیم و تفت می دهیم.


:

زعفران دمکرده را همراه کمی آب روی مرغ می ریزیم. در ظرف  را می گذاریم و شعله گاز را کم می کنیم و صبر می کنیم تا مرغ پخته شود.


پوست پیاز را می گیریم و آن را به شکل دلخواه خرد می کنیم. وقتی که مرغ پخته و آبش تمام شد آن را برداشته و کنار می گذاریم و بعد این مرحله را ادامه می دهیم. تابه ای را روی گاز می گذاریم و بعد از داغ شدن تابه کمی روغن در آن می ریزیم و پیاز های خرد شده را اضافه کرده و تفت می دهیم.

ساندویچ مرغ مکزیکی


وقتی که رنگ پیاز ها طلایی شد مرغ پخته شده را به آن اضافه می کنیم. سر و دانه های داخل فلفل دلمه ای را قبلا جدا کرده و دور ریخته و بقیه آن را به شکل نگینی خرد کرده ایم. حالا این فلفل دلمه ای ها را به مواد داخل تابه اضافه کرده و تفت می دهیم.


قارچ ها را در شکل و اندازه دلخواه خرد کرده و آماده کرده ایم و وقتی که فلفل دلمه ای ها نرم شد قارچ را اضافه می کنیم.


هویج را خرد کرده ایم  و همراه نخود فرنگی و ذرت را که پخته شده به مواد اضافه می کنیم. مواد را خوب تفت می دهیم و سراغ تهیه سس می رویم.


در ظرفی ماست و آبلیمو و سس مایونز را می ریزیم و هم می زنیم. نمک و فلفل را اضافه می کنیم و بعد از مخلوط کردن همه مواد را روی مخلوط مرغ و سبزیجات داخل تابه می ریزیم.


وقتی که مواد با کمک حرارت با سس آغشته شد و آن را کاملا جذب خود کرد؛ از مواد با قاشق برداشته و داخل نان های فانتزی دلخواه مثل نان همبرگر می گذاریم و صاف می کنیم. پنیر چدار را روی مواد قرار می دهیم. کف سینی فر کاغذ روغنی پهن می کنیم و نان را همراه مواد در آن می گذاریم و به فر انتقال می دهیم.

ساندویچ مرغ مکزیکی


10 دقیقه بعد پنیر روی ساندویچ در فر آب خواهد شد، ساندویچ را از فر بیرون می آوریم و به شکل دلخواه سرو می کنیم.


هنگام اضافه کردن مرغ می توانید پس از پخت آن را ریش ریش کرده و سپس اضافه کنید.

ساندویچ مرغ مکزیکی

آخرین آموزش ها
برترین ها
همبرگر زن دستی Progressive ۳۹/۰۰۰