webpaz logo
جستجو

سوفله شکلاتی مکزیکی

مواد لازم :
کره : 3 قاشق غذا خوری پودر ذرت : 70 گرم شکلات : ساده 110 گرم شکر : گرانوله 3 قاشق غذا خوری شیر : 3 قاشق غذا خوری دارچین : 3 قاشق غذا خوری وانیل : 2 قاشق چای خوری تخم مرغ : 2 عدد بادام : زمینی 70 گرم

دمای مورد نیاز در پخت این سوفله 200 درجه می باشد. چهار قالب سوفله را با قطر 7.5 و عمق 4.5 سانت را با کره و دور تا دور آن را خوب چرب کنید و مقداری پودر قند را داخل قالب ها بریزید. در ظرفی شکلات را به روش بن ماری (یعنی ذوب کردن با حرارت غیرمستقیم) آب کنید. سپس یک قاشق غذاخوری شکر، شیر، دارچین و وانیل را اضافه کنید و خوب هم بزنید. بعد از مخلوط شدن آن ها ظرف را در کناری قرار دهید تا مواد آهسته آهسته سرد شود.

زرده های تخم مرغ را از سفیده های آن جدا کنید و درون مواد بریزید و هم بزنید. در ظرف دیگری سفیده های مانده تخم مرغ را با باقی مانده شکر گرانوله هم بزنید تا سفید شود و پف کند، بعد آن را به مواد شکلات اضافه کنید و مخلوط نمائید و کم کم بادام ریز شده را داخل مواد بریزید.

نوبت ریختن مواد در درون قالب ها است، به دلیل اینکه سوفله در مدت زمان پخت پف می کند قالب ها را تا لبه پر نکنید و حدود 1 سانت فاصله بگذارید، بعد از ریختن مواد در قالب آن ها را داخل فر گذاشته و ده دقیقه زمان دهید تا خوب پف کند. همیشه دور سوفله ها سفت تر از وسط آن است.پس از پخت سوفله برای بهتر درآمدن از قالب با یک چاقو دور تا دور دیواره آن را بکشید و سوفله را روی یک دیس یا بشقاب برعکس کنید و با مابقی پودر قند تزئین نمائید. اگر سلیقه تان بود برای سرو از کاستارد استفاده نمائید.

سوفله شکلاتی مکزیکی

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تنقلات طرح کفشدوزک ۶۹/۰۰۰