webpaz logo
جستجو

ذرت مکزیکی

مواد لازم :
کنسرو ذرت : دو عدد نمک، فلفل و پودر آویشن : به مقدار لازم کره : به مقدار دلخواه سس هزار جزیره : به مقدار لازم

ســــــــــلام 

وقتتون پُر از لطف خدای مهربون


آماده کردنِ مواد اولیه ی ذرت مکزیکی


- درب کنسروها را باز می کنیم و آنها را در یک قابلمه می گذاریم. قابلمه را تا قسمت نیمه ی بدنه ی کنسروها از آب پر می کنیم تا آب داخل کنسرو نرود.

(دلیل اینکه در قابلمه آب را تا نیمه ی بدنه ی کنسروها می ریزیم این است که در حین قُل قُل کردنِ آب بعد از جوش آمدن آب داخل قابلمه وارد کنسرو نشود.)

شعله ی اجاق گاز را روی زیاد می گذاریم و پس از اینکه آب به جوش آمد می گذاریم کنسروها تا بیست - 20 - دقیقه در آبی که می جوشد قرار داشته باشند.

 حواسمان باشد که هر کنسروی را حتماً باید تا بیست - 20 - دقیقه در آب جوش بگذاریم و حرارت دهیم تا اگر سمی در آن وجود دارد از بین برود، چون بعضی از سموم در شرایط خاصی مثلاً در محیط قوطی کنسرو ممکن است رشد کنند و حتی در بیش ترِ موارد باعث مرگ بشوند.

 ذرت مکزیکی


آماده کردنِ  ذرت ها

بعد از اینکه کنسروها بیست - 20 - دقیقه در ظرف محتوی آب جوش حرارت دیدند، کنسروها را از آب بیرون آورده، در آبکش ریخته، روی آن کمی آب سرد می گیریم تا آب خود کنسرو از روی ذرت ها شسته شود.

زیاد زیر آب سرد نگه نمی داریم، فقط در حد خیلی کمی تا موادی که در آب کنسرو هست از روی ذرت ها شسته شود چون اگر زیاد زیر آب سرد نگه داریم ذرت ها سرد می شوند و دیگر ذرت مکزیکی خوشمزه ای نخواهیم داشت.

آبکش را تکان می دهیم و می گذاریم تا آب آن گرفته شود البته نیازی به خشک شدن ذرت ها نیست و در همین حد که آب از آن نچکد کافی است.

 ذرت مکزیکی


بخارپز کردنِ ذرت ها

ذرت ها را هم می توانیم در بخارپز بگذاریم تا بخارپز شود و هم اینکه اگر بخارپز نداشتیم می توانیم یک قابلمه را تا نیمه اش از آب پر کنیم و ذرت ها را در آبکشی فلزی بریزیم و آبکش را روی قابلمه قرار بدهیم و بعد در قابلمه را بگذاریم و آن را روی شعله ی متوسط اجاق گاز قرار بدهیم تا حدود ده - 10 - دقیقه بخارپز شود.

آبکش باید کاملا قالبِ روی قسمت بالایی قابلمه باشد و در قسمت داخلیِ بالای قابلمه قرار بگیرد البته به صورتیکه نه آنقدر کوچک باشد که در قابلمه بیفتد و در آب داخل آن غوطه ور شود و نه آنقدر بزرگ باشد که مانع بسته شدنِ در قابلمه شود. مثل آبکشی که در شکل می بینید و برای بخارپز کردن در بازار موجود است.

 ذرت مکزیکی


مزه دار کردنِ ذرت مکزیکی

 ذرت مکزیکی ها را که حدوداً ده - 10 - دقیقه بخارپز کرده ایم از روی اجاق گاز برمی داریم، از آبکش داخل ظرفی دیگر می ریزیم، همانطور که داغ است تکه ای کره در داخل آن قرار می دهیم و هم می زنیم تا با گرمای ذرت ها کره آب شود و به همه ی ذرت ها  برسد.

 ذرت مکزیکی

 بعد از اینکه کره به همه جای ذرت مکزیکی ها رسید نمک، فلفل و پودر آویشن را به ان اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا کاملاً مخلوط شوند.

 ذرت مکزیکی

 بعد از اینکه مواد کاملاً مخلوط شدند سس هزار جزیره را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم تا کامل مخلوط شوند. میزان کم و زیادیِ سس هزار جزیره بستگی به علاقه ی هر شخص دارد برای همین بهتر است به میزان کم سس بزنیم و بعد در زمان میل کردن هرکس مایل بود از سس بیش تری در وعده ی خود استفاده کند.

در زمان هم زدن و مخلوط کردن، در هر قسمت کار که هستیم نباید طوری هم بزنیم که ذرت ها خرد و له بشوند بلکه باید مراقب باشیم تا بادقت مواد را مخلوط کنیم تا شکل ذرت ها تغییری نکنند و در آخر ذرت مکزیکی ِ ما هم بدشکل نباشد و ذرت ها کامل مشخص باشند.

ذرت مکزیکی

 


ذرت مکزیکیِ بدون نمک

 ما می توانیم از چیپس رشته ای در ذرت مکزیکی استفاده کنیم و آن را یا در کنار ذرت مکزیکی میل کنیم و یا با آن مخلوط کرده، میل کنیم؛ در این صورت چون چیپس خلالی نمک دارد به ذرت نمک نمی زنیم.

 نظر دادن یادتون نره :-)))))))))))))

:-) نوش جان خودتون و عزیزانتون (-:

 ذرت مکزیکی

آخرین آموزش ها
برترین ها
تراش و پوست کن میوه و سبزیجات ۱۹/۰۰۰