webpaz logo
جستجو

میرزا قاسمی

مواد لازم :
بادمجان قلمی : 8 عدد تخم مرغ : ۲ عدد سیر : ۸ حبه زردچوبه : ۱ قاشق مربا خوری فلفل سیاه : ۱قاشق چای خوری نمک : به میزان لازم گوجه فرنگی : ۴ عدد

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراجیامیدوارم مثل همیشه تنتون سالم و دلتون شاد باشه، ودر کنار عزیزانتون روزگار خوشی رو سپری کنید.

دستور آشپزی امروز آموزش میرزا قاسمی میباشد، امیدوارم شما دوستان هم از این دستور آشپزی بهره لازم ببرید، و بتونید در منزل نیز اون تهیه کنید و از خوردنش لذت ببرید.


برای پخت میرزا قاسمی سعی کنید از بادمجان های تازه استفاده کنید، پوست بادمجان هر چقدر مشکی تر باشد مرغوب تر میباشد، چون بادمجان به علت بافت اسفنجی که دارد هنگام سرخ شدن روغن زیادی جذب میکند و هر چه بادمجان کهنه تر باشد روغن بیشتری را به خود جذب میکند.

برای تهیه ی میرزا قاسمی ابتدا بادمجان ها را خوب بشویید و با دستمال کاملا تمیز خشک کنید، سپس تک تک بادمجان ها را روی شعله گاز با حرارت ملایم کباب کنید.شما میتوانید از کلاهک سبز بادمجان به عنوان دسته استفاده کنید و بادمجان را روی شعله به آرامی بچرخانید.

بادمجان وقتی که کباب میشود بافت اسفنجی آن از بین میرود در نتیجه حجمش خیلی کم میشود، هنگام کباب شدن بادمجان ها پوستش کاملا میسوزد به طوری که با انگشت به راحتی از بادمجان جدا میشود.

برای اینکه طعم دودی بادمجان از بین نرود، شما میتوانید با استفاده از نایلون فریزر پوست بادمجان را جدا کنید، برای این کار می توانید بادمجان را درون نایلون فریزر قرار داه و از روی نایلون پوست بادمجان را به راحتی جدا کنید، اگر شما برای اولین بار است که میخواهید از این روش استفاده کنید احتمالا مجبور شوید نایلون خود را مرتب عوض کنید.

اگر این روش برای شما سخت می باشد میتوانید شیر آب را خیلی کمی باز کرده، به طوری که جریان آب به صورت یک رگه بسیار باریک باشد، سپس بادمجان ها را تک تک زیر آب بگیرد و پوست بکنید.سپس بادمجان ها را با دست کمی فشار دهید تا آب اضافی بادمجان ها خارج شود، نه در حدی که بادمجان در دست شما له شود، اگر بادمجان ها مقدار کمی آب نیز داشتند، مهم نیست.

بعد از اینکه بادمجان هارا پوست کندید، کلاهک سبز آن را با چاقو از بادمجان ها جدا کرده و ببرید، سپس بادمجان ها را درون ظرفی ریخته و با گوشت کوب خوب بکوبید تا بادمجان ها کاملا له شوند.


سیر ها را پوست کنده، بشویید و خوب ریز کنید، شما حتی میتوانید سیرهای خود را نیز رنده کنید، سیر درون میرزا قاسمی طعم غذا را فوق العاده میکند و شما اگر دوست داشتید میتوانید مقدار سیر آن را نیز افزایش دهید.

تابه ای را روی شعله با حرارت متوسط بگذارید مقدار کمی روغن درون تابه بریزید بعد از اینکه روغن گرم شده، سیرهای خرد شده را به درون تابه بریزید سیر ها را با روغن تفت کوچکی بدهید، سپس بادمجان ها را نیز به آن اضافه کنید.

وقتی بادمجان ها را درون تابه میریزید شعله را کم نکنید تا بادمجان ها فرصت کافی برای جذب روغن نداشته باشند، بادمجان ها را خوب با روغن تفت میدهید و کاملا سرخ کنید.بطوریکه رنگ بادمجان ها کمی تغییر کند و بوی سرخ شدن آنها احساس شود.

در انتهای سرخ شدن بادمجان ها ادویه جات ذکر شده در لیست مواد لازم را به بادنجان ها اضافه کرده و همراه آن کمی تفت میدهیم.


گوجه فرنگی ها را خوب بشویید، پوست کنده و به صورت نگینی خوب خرد کنید، هرچه گوجه فرنگی ها را بیشتر خرد کنید غذای شما سریعتر آماده میشود، اما حواستان باشد گوجه فرنگی ها را رنده نکنید، چون گوجه فرنگی  رنده شده باعث میشود میرزا قاسمی آن طعم خوبی که وقتی گوجه فرنگی  خرد شده به آن اضاف میکنید نداشته باشد.

سپس گوجه فرنگی ها خرد شده را به بادمجان های سرخ شده اضافه کنید، کمی گوجه فرنگی ها را با دمجان ها تفت داده سپس شعله را کم کرده و درب تابه را بگذارید، تا گوجه فرنگی ها همراه دیگر مواد خوب پخته شوند.

میرزا قاسمی

گاه گاهی درب ظرف را بردارید، و غذار را هم بزنید تا غذا ته نگیرد، بعد از این گوجه فرنگی ها کاملا پخته و له شدند و آب غذا نیز کم شد، تخم مرغ ها را درون ظرفی جداگانه بشکنیند و با چنگال آنها را خوب هم بزنید تا زرده و سفیده ی تخم مرغ ها با یکدیگر خوب ترکیب شود، سپس تخم مرغ ها را نیز به غذا اضافه کنید کمی غذا را هم زده، سپس درب ظرف را بگذارید، بعد از ۵ دقیقه هنگامی که تخم مرغ ها نیز کاملا پخته شدند، میرزا قاسمی شما آماده است میتوانید در ظرف ریخته، میل کنید، نوش جان

میرزا قاسمی

آخرین آموزش ها
برترین ها
همبرگر زن دستی Progressive ۳۹/۰۰۰