webpaz logo
جستجو

مخلوط مرغ و سبزیجات

مواد لازم :
فیله مرغ : 4عدد زرشک : به مقدار لازم نمک و فلفل و زردچوبه : به مقدار لازم زعفران دمکرده : به مقدار لازم سبزی جعفری : به مقدار لازم پیاز : 1 عدد روغن : به مقدار لازم لیموترش تازه : 3 عدد


ابتدا در مرحله اول  در یک ظرف جداگانه یک عدد پیاز را با رنده ریز ( اگر رنده ریز باشد بهتر است) رنده می کنیم و سپس بعد از رنده کردن به ان ادویه که شامل نمک  و فلفل و زردچوبه هستش اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا پیاز رنده شده با ادویه ها جذب هم شوند و به خوبی مزه دار شود و در ادامه مقداری سبزی جعفری برای خوشمزه شدن ان به پیاز اضافه می کنیم.

مخلوط مرغ و سبزیجات


در این مرحله چهار عدد فیله مرغ را به خوبی نرم و له می کنیم تا اماده و یکدست شود سپس به  ظرف پیاز و ادویه هاایی که از قبل اماده کردیم اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا مخلوط شود و مرغ ها خییلی خوب جذب پیاز شوند و طعم  دار و مزه دار شوند.

و بعد به ان مقداری زعفران دم کرده به همراه مقداری زرشک اضافه می کنیم و به خوبی هم می زنیم تا یکدست شود.

و برای مزه دار شدن بیشتر ان از سه عدد لیموترش تازه استفاده می کنیم و در ظرف مخلوط مرغ و سبزیجات می ریزیم تا خوش طعم تر ومزه دار تر شود .

مخلوط مرغ و سبزیجات


در این قسمت در یک تابه مقداری روغن می ریزیم و کف ان را چرب می کنیم و بعد از اینکه روغن داخل تابه داغ شد  به ان  مخلوط مرغ و سبزیجاتی که اماده کردیم  را اضافه می کنیم و اجازه می دهیم زیر حرارت ملایم اجاق گاز به خوبی پخته و اماده شود . نووووش جااان

مخلوط مرغ و سبزیجات

آخرین آموزش ها
برترین ها
همزن و کف ساز مدل HONGXIN ۶۹/۰۰۰