webpaz logo
جستجو

خوراک مرغ مراکشی مخصوص

 

مواد لازم :
سینه مرغ 2 تکهنخود پخته 250 گرمقرص عصاره مرغ 1 عددپیاز متوسط خرد شده 1 عددسیر خرد شده 2 حبههویج خرد شده 3 عددکرفس خرد شده 1 ساقهگوجه فرنگی خرد شده 2 عددعسل 1 قاشق چایخوریگشنیز به میزان دلخواهروغن زیتونپرک بادام 1/2 فنجانبرگه زرد آلو 1/2 فنجانآب گرم 1 و 1/2 فنجانفلفل دلمه ای خرد شده 1 عدد

مدت زمان آماده سازی : ۳۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵۵ دقیقه

زمان کل : ۹۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

تصویر

 

خوراک مرغ مراکشی مخصوص

طرز تهیه: سینه های مرغ پاک شده را به کمی روغن زیتون آغشته کنید و کنار بگذارید.

 

برای تهیه سس مخصوص غذا پیاز و سیر خرد شده را در یک تابه خوب تفت دهید. وقتی پیازها نرم و سبک شدند،رب گوجه فرنگی های خرد شده را به آن اضافه کنید.حدودا 10 دقیقه طول می کشد تا گوجه ها خوب تفت داده شوند و آب آنها چیده شود.

 

هویج، کرفس، فلفل دلمه ای و برگهای زردآلو خرد شده را به بقیه مواد اضافه کنید و کمی تفت دهید. قرص مرغ را در 1/3 لیوان آبجوش حل کنید و به بقیه مواد اضافه کنید. همه مواد را خوب مخلوط کرده و در ظرف را بگذارید و 15 الی 20 دقیقه زمان دهید تا سس مخصوص خوب جا بیفتد.

 

بادام ها را با چاقو کمی خرد کنید. و در انتهای کار همراه با عسل به سس اضافه کنید سپس گاز را خاموش کنید. سینه مرغ اغشته شده به روغن زیتون را در یک ظرف پیرکس قرار دهید و سس مخصوص  را روی آن بریزید. روی ظرف را با فویل بپوشانید و به مدت 20 الی 30 دقیقه در فر 200 درجه سانتی گراد قرار دهید. وقتی مرغ ها خوب پخته شدند، ظرف را بیرون بیاورید. نخود های پخته را روی مرغ ریخته و مجددا 1 دقیقه در فر قرار دهید.

 

روی مرغ حاضر شده کمی گشنیز خرد شده بریزید و با نان یا برنج سرو کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
آب انار گیری دستی چدنی ۱۲۹/۰۰۰