webpaz logo
جستجو

سالاد رژیمی چشم بلبلی

مواد لازم :
لوبیا چشم بلبلی : 2 پیمانه ذرت : 1 عدد گوجه فرنگی : 2 عدد فلفل دلمه ای : 1 عدد پیازچه : 100 گرم پیاز : 1 عدد روغن زیتون : 1 قاشق چایخوری پودر سیر : 1/2 قاشق چایخوری آبلیمو : 2 قاشق غذاخوری پوست لیمو : به مقدار دلخواه نمک و فلفل : به مقدار لازم

به نام خدا

سلام به هاراجی های خوش سلیقه ... و خوش ذوق


ابتدا لوبیا چشم بلبلی را به دقت پاک کرده و در داخل آبکش مناسبی ریخته و زیر شیر آب می گیریم و تمیز می شوییم سپس در داخل ظرف پرا از آبی ریخته می گذاریم به مدت 20 الی 24 ساعت خیس بخورد تا کاملا نفخ آن گرفته شود در این حین آب آن را دو الی سه بار عوض می کنیم.

سالاد رژیمی چشم بلبلی

 

در ادامه لوبیا چشم بلبلی را در داخل آبکش مناسبی ریخته و زیر شیر آب می گیریم تا تمیز شود بعد در داخل قابلمه مناسبی ریخته و آب جوش را اضافه کرده و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا به جوش آید وقتی که یه جوش زد حرارت را ملایم کرده و درب قابلمه را گذاشته می گذاریم به مدت 3 الی 4 ساعت بجوشد تا بپزد و آبش به خوردش برود.( همیشه سعی کنید آب حبوبات در حال جوش به خورد خودشان برود تا مواد مغذی و مفید آن جذب خودشان شود و از دور ریختن آب پخته حبوبات پرهیز کنید).

 

برگ های اضافی و زاید بلال را گرفته و دور می ریزیم و آن را به چند قسمت کوچک تر تقسیم کرده و در ظرف پر از آبی می گذاریم و مقداری نمک اضافه کرده و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم وقتی که شروع به جوشیدن کرد درب ظرف را گذاشته تا دانه های ذرت بپزند سپس بعد از پخت دانه های ذرت آن ها را دان کرده و در داخل ظرف مناسبی ریخته آماده کنار می گذاریم.

(در این سالاد رژیمی می توانید از کنسرو آماده ذرت استفاده کرد ولی بهتر که خودمان خانگی آن را تهیه کنیم ).

سالاد رژیمی چشم بلبلی

 

در این فاصله که ذرت و لوبیا چشم بلبلی در حال پخت هستند می توانید سایر مواد را آماده کنید...

حال در ادامه پیاز را پوست گرفته و تمیز شسته سپس روی تخته آشپز خانه آن را نگینی ریز خرد کرده و در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.

سالاد رژیمی چشم بلبلی

 

پیاز چه را پاک کرده و در داخل ظرف پر از آبی خیس می کنیم بعد از 15 الی 20دقیقه آن را تمیز شسته و بعد در داخل آبکش مناسبی ریخته تا آب اضافی آن گرفته شود بعد ریز آن را خرد کرده و در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


گوجه فرنگی را تمیز شسته و بعد روی تخته آشپز خانه ریز نگینی خرد کرده سپس در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.

 

سالاد رژیمی چشم بلبلی

 

فلفل دلمه ای را تمیز شسته سپس آن را به صورت نگینی ریز خرد کرده و در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


پوست لیمو را تمیز شسته و بعد با رنده سیر آن را رنده کرده و در داخل ظرف مناسبی ریخته و آماده کنار می گذاریم.


حال وقت آن رسیده که همه مواد آماده شده را با مخلوط کنیم...

در داخل ظرف نسبتا بزرگی همه سبزیجات خرد شده از جمله پیاز چه و پیاز و گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای و پوست لیمو را ریخته و با قاشق غذا خوری زیر و رو می کنیم.


در ادامه لوبیا چشم بلبلی پخته شده و ذرت پخته دان شده را اضافه نموده و مجددا با قاشق غذا خوری همه مواد را زیر و رو می کنیم تا خوب مخلوط شوند.


و حال همه ادویه ها از جمله پودر سیر و نمک و فلفل و آبلیمو و روغن زیتون را اضافه نموده و حسابی با قاشق غذا خوری مواد را زیر و رو کرده و مخلوط می کنیم.

 حال سالاد رژیمی چشم بلبلی ما آماده شد می توانید در صورت دلخواه روی آن سس مایونز و یا سس هزار جزیره شده و همراه خانواده محترم میل کنید.

نوش ... جان ...

سالاد رژیمی چشم بلبلی


می توانید از گوشت پخته مرغ ریش ریش شده در تهیه این سالاد خوشمزه استفاده کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها
سیخ دایره ای کباب ۳۹/۰۰۰