webpaz logo
جستجو

کوکوی سیب زمینی رشته ای

همیشه برای تهیه کوکو سیب زمینی لازم نیست سیب زمینی پخته شود. اگر عجله دارید و وقت ندارید سیب زمینی را آبپز کنید میتوانید با سیب زمینی خام کوکوی سیب زمینی رشته ای درست کنید. این کوکوی سیب زمینی برشته فوق العاده خوشمزه است و در کمتر از 20 دقیقه آماده میشود. میتوانید همه مایه کوکو را یک باره در تابه بریزید یا قاشق قاشق به صورت تکه تکه آن را سرخ کنید. تنها نکته مهم این است که ضخامت مایه در تابه باید کم باشد تا کوکو خوب پخته شده و کاملاً برشته شود. طرز تهیه کوکوی سیب زمینی رشته ای ترد و برشته ی خوشمزه را در ادامه ببینید.

مواد لازم :
سیب زمینی درشت 2 عددتخم مرغ 2 عددآرد 8 قاشق غذاخورینمک و فلفل مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۱۵ دقیقه

زمان کل : ۲۰ دقیقه

برای : ۲ نفر

تصویر

 

طرز تهیه کوکوی سیب زمینی رشته ای

 

 

مرحله اول:

سیب زمینی ها را پوست بکنید و بشویید و با استفاده از رشته کن یا چاقو خلالی و نازک خرد کنید.

 

تصویر

 

مرحله دوم:

تخم مرغ ،  آرد ، مقداری نمک و فلفل را داخل کاسه ای بریزید ، مقداری آب اضافه و خوب مخلوط کنید تا مایه کوکو غلیظ شود سپس سیب زمینی های رشته شده را اضافه کنید.

 

عکس

 

مرحله سوم:

داخل ماهیتابه روغن بریزید و بگذارید داغ شود سپس از مایه کوکو با قاشق بردارید و بصورت گرد داخل ماهیتابه بریزید، با حرارت متوسط اجازه دهید کوکوها سرخ شوند، کوکوها را برگردانید تا طرف دیگرشان نیز سرخ شود سپس سرو کنید. نیازی به بستن درب تابه هم نیست. چون ضخامت کوکو خیلی کم است به همین ترتیب پخته و برشته میشود.

 

طرز تهیه چیکن استراگانف ( روسیه )

تصویر

 

نکته ها :

میتوانید در صورت تمایل مقداری پنیر پارمزان رنده شده هم به مایه کوکو اضافه کنید.

رشته کردن سیب زمینی با چاقو ممکن است کمی سخت و زمانبر باشد. اگر رشته کن ندارید میتوانید به جای رشته کردن سیب زمینی ها را رنده بکنید.

 اگر مایل باشید میتوانید کمی تره خرد شده به مایه این کوکو اضافه کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها