webpaz logo
جستجو

پتی رشته فرنگی و مرغ

مواد لازم :
قارچ : 1/4 پیمانه رشته فرنگی تخم مرغی : 200 گرم پیاز قرمز : 1 عدد سیر له شده : 1 حبه تخم مرغ : 4 عدد سرکه برنج : 2 قاشق غذا خوری مرغ : پخته 200 گرم پیاز : 3 عدد جعفری خرد شده : 2 قاشق غذا خوری آرد ذرت : 2 قاشق غذا خوری روغن کنجد : 1قاشق چایخوری سس پرتقال : به مقدار لازم سس هویسین : 1/4 پیمانه پوست پرتقال رنده شده : 2 قاشق غذا خوری آب پرتقال : 1/4 پیمانه شکر : 2 قاشق چای خوری آب : 2 قاشق چای خوری آرد ذرت : 1/2 قاشق چایخوری

در یک کاسه آب جوش بریزید و سپس قارچ ها را داخل آن آب جوش بریزید تا روی قارچ ها آب باشد. بعد از مدت 20 دقیقه آن را آبکشی کنید. ساقه قارچ ها را جدا کنید و قارچ را نازک ببرید. یک قابلمه انتخاب کنید و روی شعله متوسط گاز قرار دهید. درون قابلمه آب بریزید و اجازه دهید آب به جوش بیاید. رشته ها را داخل قابلمه آب جوش بریزید و اجازه دهید تا بپزند. سپس آن را با آب سرد آبکشی کنید.

یک ماهی تابه انتخاب کنید و روی شعله ملایم گاز قرار دهید. درون ماهی تابه روغن بریزید. پیاز و سیر را درون ماهی تابه خرد کنید و تفت دهید. یک کاسه انتخاب کنید. پیاز و سیر تفت داده شده را داخل آن بریزید. قارچ های نازک شده را اضافه کنید. رشته فرنگی که آبکشی کرده ایم و آب آن گرفته شده را داخل کاسه بریزید. تخم مرغ و سرکه و مرغ را به محتویات کاسه اضافه کنید و خوب هم بزنید. پیازچه و جعفری و آرد ذرت و روغن کنجد را هم به محتویات بیافزایید و دوباره مخلوط کنید. 1/4 پیمانه از مخلوط را به شکل پتی در بیاورید. تا انتهای مواد همین کار را ادامه دهید. در یک ماهی تابه روغن بریزید و روی شعله ملایم گاز بگذارید پتی ها را یکی یکی درون روغن سرخ کنید. این پتی های داغ را با سس گرم سرو کنید.


سس پرتقال:
یک قابلمه کوچک انتخاب کنید آن را روی شعله ملایم گاز قرار دهید. آب و شکر و آب پرتقال و پوست رنده شده پرتقال و دو نوع سس را درون این قابلمه بریزید و همه مواد را با هم خوب مخلوط کنید. اجازه دهید تا مواد به جوش بیاید.در یک کاسه کوچک 1 قاشق غذاخوری آب اضافی و آرد ذرت را مخلوط کنید و سپس به محتویات قابلمه اضافه کنید و آن را هم بزنید تا زمانی که جوش بیاید. اکنون سس پرتقال آماده است. پتی ها و سس پرتقال را می توانید 1 روز جلوتر آماده کنید ولی روی آنها را بپوشانید و در یخچال نگهداری کنید. پتی های خوشمزه را نمی توان فریز کرد سس پرتقال را می توان درون مایکروفر آماده کرد.

پتی رشته فرنگی و مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها
آبمیوه گیر دستی طرح آبپاش ۴۹/۰۰۰