webpaz logo
جستجو

آبنبات مغزدار

داخل آبنبات چوبی مغزدار میتوانید تکه های میوه یا گل و گلبرگ های خوراکی زیبا قرار دهید. این نوع آبنبات مغزدار میتواند بخشی از گیفت تولد یا عروسی مهمانها باشد. همچنین میتوانید به صورت مشابه آبنبات چوبی شفاف با ترافل رنگی درست کنید که جلوه بسیار زیبایی دارد.

مواد لازم :
شکر 2 پیمانهآب 1 پیمانهاسانس و رنگ خوراکی چند قطرهچوب آبنبات چند عدد

مدت زمان آماده سازی : ۵۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۵ دقیقه

زمان کل : ۸۰ دقیقه

برای : ۲۴ نفر

تصویر

 

 

طرز تهیه آبنبات مغزدار

 

 

 

عکس

 

طرز تهیه : شکر و اب را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید ، هم بزنید تا شکر حل شود و اب شروع به جوشیدن کند سپس چند قطره اسانس و رنگ خوراکی مورد علاقه تان را اضافه کنید.

 

در این مرحله ابنبات را امتحان کنید ، چند قطره از ابنبات داخل اب سرد بیندازید اگر بافت ابنبات شکننده شد یعنی اماده است اما اکر در آب حل شد یعنی باز هم باید روی حرارت همزده شود.

 

تصویر

 

ته سینی کاغذ روغنی قرار دهید ، چوب ابنبات را روی کاغذ بگذارید و برای مغز آبنبات هم از هر چیزی که دوست دارید استفاده کنید ( انواع مغزها ، برش های نازک میوه و ) ، با قاشق به ارامی از مایه ابنبات روی مغز ابنبات بریزید ( این کار را به آرامی انجام دهید تا شکل دایره کامل شود ) ، میتوانید از قالب ابنبات هم استفاده کنید.

 

عکس

 

پس از اینکه ابنبات خنک شد از قالب یا کاغذ جدا کنید ، برای نگهداری ابنبات را داخل بسته های نایلونی بسته بندی کنید و در دمای اتاق قرار دهید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
عسل ریز هانی پات ۹۹/۰۰۰