webpaz logo
جستجو

سوپ پیازچه و قارچ

مواد لازم :
آب مرغ : 1 لیوان قارچ : 200 گرم پیازچه : 200 گرم هویج : 1 عدد جو پرک : 1ونیم پیمانه خامه : 3 قاشق غذاخوری آبلیمو : به میزان لازم شیر : 1 لیوان نمک و فلفل : به میزان لازم زردچوبه : به میزان لازم پیاز : 1 عدد


برای تهیه این سوپ خوشمزه و مقوی نیاز به مقداری آب مرغ داریم. شما می توانید کمی مرغ را در قابلمه به همراه نمک و فلفل و زردچوبه و پیاز بپزید و آب آن را جدا کنید. سپس از خود مرغ ها برای تهیه غذاهای دیگر استفاده کنید و آب آن را برای تهیه این سوپ خوشمزه نگه دارید البته می توانید از عصاره مرغ  نیز در تهیه این سوپ استفاده کنید.

حالا یک قابلمه مناسب بردارید و داخل آن کمی روغن یا کره ریخته و پیاز را ریز می کنیم و با روغن تفت می دهیم. سپس زردچوبه را به پیاز اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم تا پیاز داغ آماده شود حالا جو پرک را داخل آن ریخته و آب مرغ را نیز اضافه می کنیم سپس کمی آب جوشیده را نیز اضافه می کنیم و بعد از آن که به جوش آمد زیر حرارت را کم می کنیم و اجازه می دهیم تا پخته شود.

سپس یک ماهیتابه بر می داریم و داخل آن کمی روغن یا کره ریخته و بعد از آن هویج را شسته و رنده می کنیم و به ماهیتابه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم و بعد داخل قابلمه می ریزیم. حالا قارچ ها را خرد کرده و به ماهیتابه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم و به قابلمه اضافه می کنیم. سپس پیازچه را به ماهیتابه اضافه کرده و به مقدار خیلی کم تفت می دهیم و به قابلمه اضافه می کنیم.


شما می توانید از مرحله آخر یعنی استفاده از ماهیتابه برای تفت دادن مواد و سپس اضافه کردن آن به قابلمه چشم پوشی کرده و مواد را بعد از شستن و خرد کردن مستقیما به قابلمه اضافه کنید. اما دقت داشته باشید که تفت دادن مواد در ماهیتابه و سپس اضافه کردن آن به قابلمه باعث خوش طعم تر شدن سوپ شما می شود.

سوپ پیازچه و قارچ

سوپ پیازچه و قارچ


بعد از اینکه هویج رنده شده و قارچ و پیازچه خرد شده را به قابلمه ای که حاوی جو پرک و آب مرغ است اضافه کردیم کمی نمک و فلفل نیز به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا سوپ کمی غلیظ شود و جا بیفتد.

وقتی که مواد داخل سوپ پخته شد در 5 دقیقه آخر یک لیوان شیر به سوپ اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا چند قل بخورد سپس زیر حرارت را خاموش می کنم. دقت داشته باشید که شیر را حتما در 5 دقیقه آخر اضافه کنید و بعد غذا را خاموش کنید زیرا اگر شیر زیاد قل بخورد ممکن است ببرد و یا طعم غذا را خوشمزه نکند.

حالا خامه را داخل یک کاسه می ریزیم و به وسیله کمی آب مرغ که از قبل داشتیم آن را ملایم می کنیم به طوری که خامه و آب مرغ با هم به صورت یک خمیر ملایم تبدیل شوند. بعد این مخلوط را به سوپمان اضافه کرده و خوب مخلوط می کنیم.

سوپ شما هم اکنون آماده شده و می توانید بعد از چشیدن آن و اضافه کردن نمک و فلفل و کمی آبلیمو مطابق ذائقه خود، آن را داخل ظرفی سرو کرده و به عنوان پیش غذا و در کنار سایر غذاهای خوشمزه میل کنید و از طعم آن لذت ببرید.

سوپ پیازچه و قارچ


معمولا سوپ ها و آش ها را به عنوان پیش غذا و قبل از سرو غذای اصلی مصرف می کنند اما دلیل این کار چیست؟

سوپ جزء اولین غذاهایی بوده که به وسیله بشر اختراع شده و مورد استفاده قرار می گرفته است و بعد از آن نیز قوت بیشتر افراد در کشورهای مختلف از جمله ایران، سوپ بوده است. آنها اعتقاد داشتند که مصرف سوپ و آش به دلیل استفاده از انواع سبزی ها و حبوبات، باعث قوت گرفتن و در امان ماندن از بیماری ها می شود. هم اکنون نیز وقتی افراد دچار بیماری و یا سرماخوردگی می شوند یکی از مراحل درمانی برای آنها مصرف سوپ می باشد. همچنین خوردن سوپ قبل از وعده های غذایی باعث ترشح بیشتر اسید معده و هضم شدن راحتتر غذا می شود. طب سنتی نیز مصرف سوپ را به دلیل استفاده از مواد مختلف و طبیعی که در آن استفاده می شود برای سلامتی و بازیابی نیروی از دست رفته مفید می داند.

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستگاه پلمپ حرارتی کیسه ۶۹/۰۰۰