webpaz logo
جستجو

کیک شکلاتی بدون فر با فراستینگ شکلات

مواد لازم :
تخم مرغ : ۴عدد شیر : یک لیوان شکر : یک لیوان آرد سفید : ۲لیوان پودر کاکائو : ۴ قاشق غذا خوری روغن مایع : یک لیوان وانیل : به مقدار لازم بکینگ پودر : نصف قاشق مربا خوری خامه زده شده : 200گرم پودر کاکائو : 7قاشق غذا خوری پودینگ موزی : دو قاشق غذا خوری نوتلا : 150 گرم

مرحله اول تهیه کیک شکلاتی بدون فر با فراستینگ شکلات:

برای درست کردن این کیک ابتدا فر دست سازمون رو آماده می کنیم. یه قابلمه بزرگ رو روی حرارت متوسط قرار می دیم. یه پایه گرد برای ارتفاع دادن قالب در وسط قابلمه قرار می دیم. در قابلمه رو می بندیم و می ذاریم تا خوب قابلمه مون گرم بشه. اصلا نگران قابلمه تون نباشید هیچ اتفاقی براش نمی افته و هیچ نوع خرابی برای قابلمه به عمل نمیاد. می ذاریم تا قابلمه به مدت نیم ساعت به همون شکل بمونه و خوب داغ بشه. در این مدت درش رو هم باز نمی کنیم تا خوب داخل قابلمه گرم بشه. 

کیک شکلاتی بدون فر با فراستینگ شکلات


حالا میریم سراغ درست کردن مواد کیک مون. ابتدا مواد خشک مون که آرد سفید و بکینگ پودر و پودر کاکائو هست رو خوب با هم ترکیب می کنیم و سه بار مواد مون رو الک می کنیم تا گلوله نباشه و خوب و یک دست بشه و لطیف بشه و خوب مواد هم با هم ترکیب بشن.حالا مواد خشک مون رو می ذاریم کناری تا بمونه.

توی یه ظرف مناسب تخم مرغ ها رو می شکونیم و شکر و وانیل مون رو بهش اضافه می کنیم و هم خوب هم می زنیم تا مواد خوب با هم ترکیب بشه. باید بافت شکر با تخم مرغ به رنگ کرم باشه و حالت کش دار داشته باشه. برای این که به بافت مورد نظرمون برسیم باید با استفاده از هم زن برقی با دور تند به مدت پنج دقیقه مواد رو مخلوط کنیم تا به بافت مورد نظر برسیم.

وقتی که به بافت مورد نظر مون رسیدیم و کمی مواد پف دار شد و کرم رنگ و کش دار شد حالا شیر مون رو می ذاریم تا داغ بشه و به جوش بیاد. وقتی که خوب داغ شد از روی حرارت برش می داریم و به آرومی به تخم مرغ ها مون اضافه می کنیم و با سرعت تخم مرغ ها رو هم کی زنیم تا تخم مرغ ها نپزن و با شیر داغ خوب ترکیب بشن. خوب که هم زدیم حالا روغن مون رو به مواد کیک اضافه می کنیم و دوباره هم می زنیم تا مواد خوب یک دست بشه.

حالا مواد خشک مون رو در چند مرحله به مواد کیک مون اضافه می کنیم. خوب با لیسک هم می زنیم تا آرد و مواد به خورد هم برن. 

 

کیک شکلاتی بدون فر با فراستینگ شکلات


قالب مون رو چرب می کنیم و کاغذ روغنی توش می ندازیم. مواد کیک رو توی قالب می ریزیم و خوب صافش می کنیم. قالب رو داخل فر دست ساز مون قرار می دیم. در قابلمه رو می ذاریم و اجازه می دیم به مدت یک ساعت بمونه تا خوب بپزه. نیازی به گذاشتن دم کنی نیس چون باعث خمیر شدن کیک میشه. وجود دم کنی باعث میشه که رطوبت داخل قابلمه جمع بشه و باعث خمیر شدن کیک بشه.

برای تهیه فراستینگ شکلات ابتدا خامه قنادی رو با پودر کاکائو ترکیب می کنیم و خوب و با سرعت هم می زنیم. همین طور نوتلا مون رو با پودر پودینگ موز خوب هم می زنیم تا یک دست بشن. بعد با هم ترکیب می کنیم و خوب هم می زنیم. مواد فراستینگ رو داخل یخچال می ذاریم تا خودش رو بگیره.

کیک شکلاتی بدون فر با فراستینگ شکلات

کیک شکلاتی بدون فر با فراستینگ شکلات

کیک شکلاتی بدون فر با فراستینگ شکلات


وقتی که کیک مون خوب پخت اون رو از درون قابلمه با فر دست ساز مون در میاریم و می ذاریم تا کمی خنک بشه. وقتی که کمی خنک شد حالا اون رو از وسط به دو تیم برش می زنیم و باز هم می ذاریم تا خنک بشه. وقتی که خوب خنک شد حالا کمی شیر کاکائو روی یک لایه از کیک می ریزیم. کمی از فراستینگ شکلات روش می ریزیم و برای بین لایه های کیک از کمی گردو خرد شده و موز برش خورده استفاده می کنیم و اون ها رو روش می چینیم و لایه دیگه رو روش می ذاریم. مابقی فراستینگ رو همه جای کیک می مالیم. حالا کیک رو تزیین می کنیم و بعد می ذاریم کیک به مدت یک ساعت داخل یخچال بمونه و خودش رو بگیره بعد کیک مون آماده برای خوردن هست.

کیک شکلاتی بدون فر با فراستینگ شکلات

کیک شکلاتی بدون فر با فراستینگ شکلات

آخرین آموزش ها
برترین ها
همزن و کف ساز مدل HONGXIN ۶۹/۰۰۰