webpaz logo
جستجو

شیرینی پاپاتیا

مواد لازم :
شکر : 1/2 پیمانه آرد : 2 لیوان تخم مرغ : 1 عدد رنگ خوراکی : مقدار کافی وانیل : 1/2 قاشق چایخوری پودر قند : 1/2 پیمانه کره : به مقدار لازم

اکثر ما برای پذیرایی از مهمانان در ایام عید نوروز از شیرینی های مختلف خشک و با شکلها و طعمهای مختلف استفاده می کنیم.در میان این تنوع شکل و مزه شیرینی های خشک ، یکی از شیرینی های خوشمزه و رنگارنگ که بسیارمناسب ایام عید نوروز می باشد و اکثرا به شکل گلهای رنگی درست می شود و برای پذیرایی از مهمانان در عید نوروز بسیار مناسب است ، شیرینی پاپاتیا است. این شیرینی طرز تهیه بسیار راحتی دارد و در زمانی اندک و با موادی در دسترس همه و موجود در همه خانه ها و بسیار ارزان قیمت قابل تهیه است و به راحتی می توانید این شیرینی را در منزل تهیه کرده و در عید نوروز برای پذیرایی از مهمانان از آن استفاده نمایید.

از انجا که شیرینی های خانگی بسیار سالمتر و خوشمزه تر از شیرینی های موجود در بازار است وتهیه ان بسیار کم هزینه است پس شما می توانید این شیرینی را بصورت خانگی با صرف زمانی خیلی کم در منزل درست کنید و نوش جان کنید.

در این مطلب طرز تهیه شیرینی پاپاتیا خانگی را که شامل پودر قند و آرد و رنگ خوراکی و کره و تخم مرغ و وانیل است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردنش لذت ببریدو لذت خوردن شیرینی عید خانگی را به خود و مهمانانتان هدیه دهید.


ابتدا و برای شروع تهیه این شیرینی خوشمزه عید ، داخل یک ظرف 100 گرم کره نرم شده در دمای اتاق و 1/2 پیمانه پودر قند را می ریزیم و آنها را با همزن برقی خوب مخلوط می کنیم تا حجم مواد ما دو برابر شود و مواد ما حالت خامه ای و کرم رنگ پیدا کند.


سپس در ادامه در این مرحله ، 1 عدد تخم مرغ را شکسته و آن را در صورت سالم بودن به همراه وانیل به مواد شیرینی در مرحله قبل اضافه می کنیم و با انها مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شود.

 شیرینی پاپاتیا


سپس در ادامه در این مرحله ، 2 لیوان آرد را الک می کنیم و ان را کم کم به مایه شیرینی پاپاتیا ی تهیه شده در مرحله قبل ( کره و پودر قند و تخم مرغ و وانیل همزده ) اضافه می کنیم . فقط درد تهیه این شیرینی ، حتما باید توجه داشته باشیم که آرد را درحدی اضافه می کنیم که خمیر چسبندگی اش را داشته باشد تا گلبرگهای شیرینی را بتوان به هم وصل کرد.اکنون خمیر شیرینی ما امده است و فقط باید آن را با کمک رنگ خوراکی به رنگ دلخواه در آرود.

شیرینی پاپاتیا 


سپس در ادامه در این مرحله ، خمیر ساده و بی رنگ تهیه شده در مرحله قبل را با رنگهای خوراکی به رنگهای دلخواه در می آرویم و ان را کمی با انگشتان دست ورز می دهیم ( خمیر را زیاد ورز نمی دهیم تا به روغن نیفتد).


سپس در ادامه در این مرحله ، از خمیر با دست تکه های کوچکی بر می داریم و خمیر را به شکل گرد در می اوریم و انها را مانند گلبرگهای گل به هم متصل می کنیم. سپس داخل یک سینی فر را کاغذ روغنی قرار می دهیم و شیرینی های آماده شده را با فاصله از هم روی کاغذ روغنی می گذاریم و سپس سینی را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد که از 20 دقیقه قبل گرم شده بود برای مدت 15 دقیقه قرار می دهیم تا شیرینی ما بپزد و به محض اینکه زیر شیرینی تغییر رنگ داد ،باید فر را خاموش کرده و سینی شیرینی را از فر بیرون آورد.

 شیرینی پاپاتیا

شیرینی پاپاتیا


سپس در ادامه در این مرحله ،  وقتی شیرینی پخت آن را از فر بیرون آروده و بعد از سرد شدن آن را از روی کاغذ روغنی جدا می کنیم( شیرنی را قبل از سرد شدن اگر از روی کاغذ روغنی بردارید له و خرد می شود چون شیرینی اول خیلی نرم است )  و شیرینی ها را در ظرف مناسبی می گذاریم و آنها را برای وعده عصرانه با چای و یا قهوه میل می کنیم و یا برای مجالس و پذیرایی از مهمانان در عید نوروز از این شیرینی خوشمزه و خوشگل استفاده می کنیم.نوش جان

شیرینی پاپاتیا

آخرین آموزش ها
برترین ها