webpaz logo
جستجو

خوراک مرغ پارمزان

خوراک مرغ پارمزان

مواد لازم :
سینه مرغ بدون استخوان 6 عدد نصف شدهروغن زیتون 2 قاشق غذاخوریسیر خرد شده 2 حبهپودر فلفل قرمز 1/4 قاشق چایخوریسس مارینارا 2 پیمانهریحان خرد شده 1/4 پیمانهپنیر موزورلا رنده شده 200 گرمپنیر پارمزان رنده شده 1/2 پیمانهنان سیر انگشتی 140 گرم

مدت زمان آماده سازی : ۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۴۰ دقیقه

زمان کل : ۵۰ دقیقه

برای : ۶ نفر

ارزش غذایی: 477 Calories

عکس

 

خوراک مرغ پارمزان خیلی راحت تهیه می‌شود. عملاً فقط کافی است همه مواد را لایه به لایه داخل ظرف پیرکس مناسب فر بریزید و در فر بگذارید تا مرغ پخته و پنیر آب شود. بهتر است نان سیر انگشتی را از قبل تهیه کنید و آماده داشته باشید تا وقت شما را کمتر بگیرد. البته این نان‌ها را می‌توانید به طور آماده هم در نان فروشی‌ها پیدا کنید. این خوراک مرغ پارزان غذای کاملی است چون مقداری نان هم دارد دیگر لازم نیست همراه با آن نان یا برنج سرو کنید. پیشنهاد می‌شود برای چشیدن طعم واقعی خوراک مرغ پارمزان به هیچ وجه از پنیرهای پارمزان رنده شده بسته بندی شده استفاده نکنید چون این پنیرها طعم عالی پارمزان واقعی را ندارند. بهتر است یک تکه پنیر پارمزان بخرید و خودتان موقع پخت غذا، آن را روی مرغ رنده کنید.

 

طرز تهیه: ابتدا فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. کف یک طرف پیرکس مستطیلی بزرگ را با روغن زیتون چرب کنید و مقداری سیر خرد شده و فلفل قرمز را روی آن بپاشید.

 

سینه‌های مرغ بدون استخوان را در ظرف بچینید و سس مارینارا را روی مرغ بریزید. سپس ریحان خرد شده را روی سس بریزید. سعی کنید مواد به خوبی روی مرغ‌ها پخش شوند.

 

تصویر

 

بعد از آن نصف پنیر موزورلا و نصف پنیر پارمزان را روی مواد بپاشید. پنیر را هم به طور متناسب پخش کنید. حال نان‌های سیر انگشتی را روی پنیر در نقاط مختلف ظرف بچینید و پس از آن پنیر موزورلا و پارمزان باقیمانده را اضافه کنید.

 

مرغ و سیب زمینی پنیری

تصویر

 

ظرف را در فر بگذارید تا مرغ پخته شود، نان‌های سیر انگشتی طلایی رنگ شوند و پنیر آب شود. زمان قرار گرفتن مرغ پارمزان در فر بستگی به ضخامت سینه‌های مرغ شما دارد و ممکن است بین ۴۰ تا ۶۰ دقیقه طول بکشد.

 

نکته: اگر دوست دارید خوراک مرغ شما پر سس باشد می‌توانید مقدار بیشتری سس مارینارا استفاده کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
تراش و پوست کن میوه و سبزیجات ۱۹/۰۰۰