webpaz logo
جستجو

پاستا با سس آووکادو و ریحان

مواد لازم :
پاستا : 200 گرم فلفل دلمه رنگی : 1/4 پیمانه گوجه گیلاسی : 1 پیمانه اووکادو : 1 عدد روغن زیتون : 1 قاشق غذاخوری سیر : 2 حبه ابلیمو : 1 قاشق غذاخوری نمک : مقدار کافی ریحان خرد شده : 1/2 پیمانه روغن مایع : مقدار کافی

پاستا در واقع یکی از غذاهای خوشمزه ایتالیایی است که امروزه طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد و به شکلهای مختلف وجود دارد (ماکارونی - اسپاگتی و لازانیا از شکلهای معروف پاستا هستند)  و ماده اصلی تمام شکل پاستاها ، آب و آرد و تخم مرغ است.

پاستا در کشورهای مختلف با مواد مختلفی ترکیب شده و به شکلهای گوناگون درست می شود. از جمله شکلهای رایج تهیه پاستا که امروزه خیلی شناخته شده هستند می توان از پاستا پنه با سس آلفردو و یا پاستا با سس پستو و ... را نام برد . یکی از انواع دیگر پاستاها که شاید شهرت پاستاهای نامبرده را در کشور ما نداشته باشد اما بسیار خوشمزه و لذیذ است ، پاستا با سس آوو کادو  و ریحان است.

در این مطلب طرز تهیه پاستا با سس آووکادو را که شامل پاستا و ریحان و گوجه گیلاسی و فلفل دلمه و نمک و آبلیمو و آووکادو است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردنش لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع سراغ ماده اصلی این غذا همانطور که از نامش پیداست یعنی پاستاها می رویم ، برای این منظور یک قابلمه را روی گاز می گذاریم و زیر ان ر ا روشن می کنیم و داخل قابلمه را تا نصفه اب می ریزیم و وقتی اب جوش آمد پاستا لوله ای یا هر شکل دیگر را همراه با نمک و روغن مایع ( روغن مایع سبب می شود پاستاها به هم نچسبند)  داخل قابلمه می ریزیم و منتظر می شویم تا پاستا از سفتی در آید و نرم شود.سپس تا فاصله ای که پاستا نرم شود و به آبکش کردن برسد و در مدت این 10 دقیقه ، ما سراغ تهیه مراحل دیگر پاستا می رویم.

 پاستا با سس آووکادو و ریحان


سپس در ادامه در این مرحله ، 1 پیمانه گوجه گیلاسی را شسته و انر ا با چاقو خرد می کنیم و همینطور 1/4 پیمانه فلفل دلمه رنگی ( من از رنگ نارنجی استفاده کردم و شما می توانید از هر رنگی استفاده کنید) را شسته و با چاقو به صورت نگینی خرد می کنیم.

 


سپس در ادامه در این مرحله ، سراغ تهیه سس این پاستای خوشمزه می رویم  ، برای این منظور نصف پیمانه ریحان خرد شده  با چاقو را همراه با 1 قاشق غذاخوری آبلیمو ( در صورت تمایل می توان از مقدار بیشتری آبلیمو استفاده کرد)  و مقداری نمک داخل غذاساز می ریزیم و ان ها را با هم مخلوط می کنیم و با کمک غذاساز آنها را خوب خرد می کنیم . 


سپس در ادامه در این مرحله ، 1 عدد آوو کادو رسیده ( توجه شود که در صورتی که اووکادو شما سفت است برای رسیدن آن می توانید آووکادو را همراه با سیب در یک کیسه در بسته برای مدت 3 روز قرار دهید تا آووکادو نرم و رسیده شود) را شسته و ان را با چاقو از وسط نصف می کنیم و گوشت ان را با کمک قاشق از داخل آووکادو در می اوریم و گوشت ان را همراه با 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون داخل غذاساز می ریزیم . سپس غذا ساز را می چرخانیم تا آووکادو خوب پوره ای شود و کاملا با ریحان  و نمک و آبلیمو مخلوط شود. اکنون سس آووکادو ما آماده است و باید با پاستا مخلوط شود .

  پاستا با سس آووکادو


سپس در ادامه در این مرحله ،  پاستا ی داخل قابلمه آب جوش را بعد از نرم شدن و آماده شدن ، آبکش می کنیم و سپس ان را داخل یک  ظرف می ریزیم و به ان گوجه گیلاسی خرد شده و فلفل دلمه خرد شده و سس آووکادو تهیه شده در مراحل قبل را اضافه می کنیم  و همه مواد را خوب با هم مخلوط می کنیم تا  همه جای پاستا به مواد و سس آوو کادو و ریحان آغشته شود.


سپس در ادامه در این مرحله ، پاستا را در یک ظرف مناسب ریخته و ان را با مواد دلخواه تزیین می کنیم و ان ر ا برای وعده غذایی شام و یا برای ناهار میل می کنیم. نوش جان.

پاستا با سس آووکادو و ریحان

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تنقلات طرح کفشدوزک ۶۹/۰۰۰