webpaz logo
جستجو

پاستا با پنیر

مواد لازم :
پاستا : یک بسته کره : 50گرم آرد : 2 ق غ سیر : 2حبه قارچ : 100گرم سینه مرغ : 200گرم خامه پرچرب : 100گرم شیر : 120میلی لیتر نمک و فلفل : به میزان لازم پنیر پیتزا : 140گرم ابلیمو : 1 ق غ

به نام خداوند بخشنده مهربان

سلااامم به همه هاراجیای گلم

حالتون چطوره؟

حتما خوب باشید اخه می خوایم باهم یه غذای خیلی لذیذ و عالی درست کنیم.

اسم این غذا پاستا با پنیر هستش.

خواستگاه این غذای لذیذ کشور فرانسه می باشد.

در واقع پاستا های ایتالیایی دو نوع اصلی دارند: ماکارانی و اسپاگتی

پختن اسپاگتی اصلا سخت نیست، اما داشتن کمی دانش در خصوص پخت ان، کار راحت تر و پخت پاستایی خوشمزه را تضمین می کند.

پاستا چیست؟ آل دانته نام یک ارتودنتیست ایتالیایی نیست. این واژه در زبان ایتالیایی به معنای زیر دندان و در اشپزی به معنای زیر دندان امدن است.

باید پاستا را به قدری پخت که به این درجه از نرمی برسد نه اینکه خیلی نرم شود.

وقتی پاستا را به مدت طولانی بپزید، اب بیشتری جذب می کند و وا رفته و شفته می شود.

روش کنترل زمانی هم بهترین روش برای کنترل میزان پخت پاستا است. یک یا دو رشته از پاستا را با چنگال بردارید و در دستتان قرار دهید. جست و خیز کنید و پاستای داغ را به هوا پرتب کنید و ان را بگیرید و بچشید

در واقع لازم نیست پاستا را به هوا پرتاب کنید و ان را بگیرید و بچشید اما این روند پخت پاستا را مفرح می کند.

هنوووززز هم برخی از اشپز ها به روش قدیمی زدن یک تکه پاستا به دیوار اعتقاد دارند. اگر پاستا به دیوار چسبید یعنی پخته است و اگر سر خورد و به زمین افتاد یعنی هنوز نپخته و زمان برای پخت بیشتر نیاز دارد.

برخی از سوپر مارکت ها پاستای خانگی را در یخچال می گذارند و به فروش می رسانند. بنابراین لازم نیست وقت بگذارید و پاستا درست کنید. البته اگر عجله دارید و وقت کافی برای تهیه اش ندارید.

در واقع پاستای خانگی خوب و خوشمزه است اما مسلما باید هزینه بیشتری نسبت به پاستای خشک برای خرید ان پرداخت کنید. پاستای خشک بیشتر در بازار موجود است زیرا هم دوام بیشتری دارد و هم به صرفه است. در هر حالتی سس پاستا چیزی است که پاستا را از یک غذای عادی به غذایی خاص تبدیل می کند.


ابتدا قارچ ها را با کمی اب و برس مخصوص سبزیجات تمیز کنید و بشورید و در ابکش مناسبی قرار دهید و بگذارید ابش کشیده شود. حال قارچ ها را به صورت حلقه ای برش بزنید و کنار بگذارید.


در این مرحله کره را داخل قابلمه ای بریزید و بگذارید روی شعله ملایم تا ذوب شود. بعد از انکه کره ذوب شد قارچ ها را به ان اضافه می کنیم و زمان می دهیم تا کمی قارچ ها نرم شوند و حجمشان کم شود. بعد سیر را پوست می کنیم و به صورت نگینی خورد می کنیم و به قارچ های تفت داده شده اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم. 

بعد از انکه خوب سرخ شدند به ان نمک و فلفل و ابلیمو اضافه می کنیم و بعد هم شیر و خامه را می افزاییم. مواد را خوب باهم ترکیب کنید تا یکدست شود. حالا کمی ارد را کم کم و به ارامی به ان اضافه کرده و هم می زنیم تا سس پاستا غلیظ شود.

زیر گاز را خاموش کرده و مهلت می دهیم تا خنک شود.

بعد از انکه خنک شد سس را داخل غذاساز میریزیم و به صورت پوره در می اوریم. پوره را داخل قابلمه برمیگردانیم و روی شعله قرار می دهیم وقتی مایه گرم شد به ان پنیر اضافه می کنیم. زیر گاز را خاموش می کنیم.سس پاستا باید کاملا یکدست و روان باشد.


قابلمه ای پر از اب را روی شعله گاز می گذاریم تا جوش بیاید. بعد از اینکه جوش امد پاستا را داخل اب میریزیم و حدود چهار الی پنج دقیقه زمان می دهیم تا پاستا ها نرم شوند. وقتی پاستا پخت ان را داخل ابکش بریزید و رویش اب سرد بگیرید. سپس سینه مرغ اب پز شده و ریش ریش شده را با پاستا ها مخلوط کنید.

پاستا با پنیر


پاستا را داخل ظرفی قرار داده و سس را هم به ان اضافه کنید و هم بزنید. کمی از پاستا را بچشید. اگر نمک و یا فلفلش کم بود به ان اضافه کنید.

سپس پاستاها را داخل دیسی بریزید و سرو کنید. نوش جانتان باشد.

پاستا با پنیر

آخرین آموزش ها
برترین ها
همزن و کف ساز مدل HONGXIN ۶۹/۰۰۰