webpaz logo
جستجو

ماکارونی با مرغ و قارچ

مواد لازم :
ماکارونی : 300 گرم گوشت مرغ : 200 گرم فلفل دلمه قرمز : 1/2 عدد فلفل دلمه سبز : 1/2 عدد نمک فلفل زردچوبه : مقدار کافی پیاز : 1 عدد رب گوجه فرنگی : 1 قاشق غذاخوری روغن مایع : مقدار کافی قارچ : 200 گرم سیر : 2 حبه

یکی از غذاهای خوشمزه و پر طرفدار بخصوص در میان بچه ها ماکارونی است. این غذای خوشمزه هم با گوشت چرخ کرده و هم با گوشت مرغ قابل تهیه است.ماکارونی با گوشت چرخ کرده را که اکثر ما همیشه درست کرده ایم و با آن آشنایی داریم. اما ماکارونی با گوشت مرغ و قارچ نیز می تواند بسیار خوشمزه و لذیذ باشد و گزینه مناسبی برای وعده غذایی ناهار و یا شام  است.

در این مطلب طرز تهیه ماکارونی با گوشت مرغ و قارچ را که شامل ماکارونی و رب گوجه فرنگی و مرغ و قارچ و فلفل دلمه و نمک و فلفل و زردچوبه و سیر و روغن و پیاز است را برایتان می نویسم و امیدوارم این غذای خوشمزه را رد منزل تهیه کرده و از خوردنش لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع 1 عدد پیاز را شسته و ان را پوست می کنیم.سپس با چاقو آن را به صورت نگینی خرد می کنیم و داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز قرار داده و پیاز را بعد از داغ شدن روغن مایع در تابه تفت می دهیم تا سبک شود.سپس 2 حبه سیر را نیز پوست کنده و خرد کرده و د رتابه تفت می دهیم تا بوی سیر بلند شود.


سپس در ادامه 300 گرم گوشت مرغ را داخل یک قابلمه همراه با مقداری آب می ریزیم و قابلمه را روی گاز قرار می دهیم و درب قابلمه را میبندیم و مرغ را آبپز می کنیم.سپس وقتی مرغ پخت آن را از قابلمه بیرون آورده و مرغ را بعد از سرد شدن با چاقو خرد می کنیم .سپس مرغ خرد شده را به تابه پیاز داغ و سیر داغ اضافه می کنیم و ان را تفت می دهیم تا کمی مزه دار شود.
سپس در ادامه در این مرحله نمک و فلفل و زردچوبه را به مقدار کافی به مرغ داخل تابه اضافه می کنیم و به ان 1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی نیز اضافه می کنیم و رب را در تابه تفت می دهیم تا خوشرنگ شود و بوی خامی ندهد.

 ماکارونی با مرغ و قارچ


ماکارونی با مرغ و قارچ

آخرین آموزش ها
برترین ها
همزن و کف ساز مدل HONGXIN ۶۹/۰۰۰