webpaz logo
جستجو

سالاد ماکارونی

مواد لازم :
ماکارانی پاپیونی : 1 بسته کنسرو نخود فرنگی : 1 عدد کنسرو ذرت : 1 عدد کالباس : 1 رول سس مایونز : 1 شیشه سیب زمینی : 2عدد خیارشور : به مقدار لازم هویج : 1عدد

امروز می خواهیم در مورد یک سالاد بسیار خوشمزه و ساده به نام سالاد ماکارانی صحبت کنیم.
سالاد ماکارانی یک نوع سالاد می باشد که بیشتر در رستوران ها سرو می باشد. این سالاد دستور پخت بسیار آسانی دارد و در سریع ترین زمان ممکن آماده می باشد.
مواد لازم برای تهیه این سالاد خوشمزه در همه فروشگاه ها یافت می شود. بهتر است برای تهیه سالاد ماکارانی از مواد تازه و ارگانیک استفاده شود تا سالاد شما خوشمزه تر گردد. مراحل لازم برای تهیه این سالاد خوشمزه به صورت زیر می باشد:


در این مرحله سیب زمینی را به خوبی بشویید و آن ها را در داخل یک قابلمه متوسط قرار دهید. برای پخت سیب زمینی ها بهتر است که از شعله آرام و متوسط گاز استفاده کنید تا زمانی که کارهای دیگرتان را انجام می دهید، سیب زمینی ها نیز آماده شوند.

سالاد ماکارونی

برای پخت سیب زمینی ها آن ها را به همراه قابلمه پر از آب بر روی شعله گاز قرار دهید تا با جوش آمدن آب، سیب زمینی ها نیز بپزند. در این زمان بر روی شعله بزرگ تر گاز ماکارانی ها را قرار دهید. برای تهیه سالاد ماکارانی باید حتما از ماکارانی های شکل دار استفاده شود. برای پخت ماکارانی های شکل دار بهتر است که یک قابلمه نسبتا بزرگ را تا نصف پر از آب کنید و بگذارید تا آب به خوبی جوش آید. زمانی که آب ماکارانی جوش آمد، ماکارانی های شکل دار را به آن اضافه کنید. برای این که ماکارانی ها به یکدیگر نچسبند باید به محض این که ماکارانی ها را ریختید، در داخل قابلمه مقداری روغن و نمک اضافه کنید. روغن و نمک باعث می شوند که ماکارانی ها در زمان پخت به یکدیگر نچسبند و هم چنین بیش از حد نرم نگردند. 

سالاد ماکارونی


در این زمان می توانید برای خوش طعم شدن ماکارانی ها از زردچوبه استفاده کنید و مقداری کمی از آن را به ماکارانی ها اضافه نمایید.


در این مرحله بهتر است که نخود فرنگی و ذرت را نیز بروی شعله گاز قرار دهید تا بپزند. برای تهیه سالاد ماکارانی بهتر است از ذرت و نخود فرنگی های بسته بندی شده استفاده کنید تا به خوبی پخته شوند.
سپس خیار شور و کالباس ها را به صورت نگینی خرد کنید. بعد از این که سیب زمنی ها نیم پز شدند آن ها را از آب خارج کنید و در زیر شیر آب سرد بگیرید تا حرارت آن گرفته شود. دقت داشته باشید که سیب زمنی ها را بیش از حد نپزید زیرا در این صورت له می شوند و دیگر قابل استفاده نیستند. بعد از این که سیب زمینی ها را با آب سرد شستید آن ها را به شکل قطعه های کوچک درآورید. بعد از این که سیب زمینی ها و هم چنین خیار شور آماده شدند آن ها را به همراه کالباس با یکدیگر مخلوط نمایید. دقت داشته باشید که در هنگام هم زدن سیب زمینی های شما له نگردند.


در این مرحله اگر نخود فرنگی و ذرت شما پخته شد آن ها را از روی شعله گاز بردارید و در زیر آب سرد بگیرید تا حرارت ناشی از پخت آن از بین رود.

دقت داشته باشید که 20 دقیقه زمان برای پخت نخود فرنگی و ذرت کافی می باشد.
بعد از این زمان می توانید که آن ها را از روی شعله گاز بردارید. بعد از پخت نخود فرنگی و ذرت، می توانید به ماکارانی خود سری بزنید. اگر دیدید که ماکارانی شما نرم شده است آن را از روی شعله گاز بردارید و در آبکش بریزید.
بر روی ماکارانی که آبکش کرده ایید مقداری آب سرد بریزید تا ماکارانی ها در هنگام آبکش کردن به هم نچسبند. بعد از پخت ماکارانی ها همه مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید. در این زمان سس لازم برای سالاد ماکارانی را آماده نمایید.

برای آماده کردن سس باید چند قاشق ماست را با دو قاشق غذا خوری سس مایونز مخلوط کنید.
برای طعم دار کردن سس می توانید از آبلیمو و فلفل سیاه استفاده کنید. سس مایونز را به خوبی هم بزنید تا سس و ماست به خوبی با هم مخلوط شوند. سس را به مخلوط مورد نظر اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. در این مرحله سالاد ماکارانی شما کاملا آماده است.

سالاد ماکارونی

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف غذای یک طبقه Lunch Box ۹۹/۰۰۰