webpaz logo
جستجو

سالاد ماکارونی و گوجه فرنگی خشک با پستو

مواد لازم :
پاستا : 250 گرم نخود فرنگی : 150 گرم قارچ : 150 گرم فلفل دلمه ای : 1 عدد گوجه فرنگی : 1/2 پیمانه ریحان : 1 دسته سیر : 2 حبه آبلیمو : 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون : 3/4پیمانه پنیر پارمسان : 1 پیمانه

ابتدا پستو را تهیه نمایید برای این کار ریحان را خرد کنید و سیر و پنیر را رنده نمائید. با آبلیمو در مخلوط کن با هم مخلوط کنید تا ترکیب شوند. روغن را به مقدار کم به مخلوط کن اضافه کنید.

و پنیر را در آخر اضافه کنید. قارچ ها را از وسط به دو نیم کنید. نخود فرنگی و قارچ را با مایکرویو بپزید یا آن را میتوانید بخارپز یا آب پز کنید تا نرم شود. سپس آن را زیر آب سرد بشویید و آب آن را بگیرید.

پاستا را که از قبل درون ظرفی از آب جوش بدون گذاشتن درپوش ظرف نرم کردید و با آب سرد آبکشی کردید را با یک عدد فلفل دلمه ای متوسط وگوجه فرنگی و پستو در ظرفی با یکدیگر مخلوط نمائید.

روی مخلوط را بپوشانید. به مدت یک ساعت و در یخچال نگهداری نمائید.در صورت تمایل میتوانید این سالاد لذیذ را با کاهو هم سرو نمائید.سالاد را میتوانید یک روز جلوتر هم تهیه نمائید. روی آن را بپوشانید و در یخچال نگهداری کنید. برای این غذا فریز کردن مناسب نیست.

برای پختن این غذا میتوانید از مایکرویو هم استفاده کنید.

سالاد ماکارونی و گوجه فرنگی خشک با پستو

آخرین آموزش ها
برترین ها