webpaz logo
جستجو

شربت هلوی پخته شده با عسل

مواد لازم :
لیموی ارگانیک 1 عدددانه ی وانیل 1 عددساقه دارچین 1 عدددلستر میوه ای بدون گاز عسل 3 قاشق سوپخوریشکر دانه ریز 100 گرمهلوی رسیده 6 عددخامه ی غلیظ یا پنیر ماسکارپونه برای سرو ( اختیاری)

مدت زمان آماده سازی : ۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۲۰ دقیقه

زمان کل : ۳۰ دقیقه

برای : ۶ نفر

تصویر

 

 

شربت هلوی پخته شده با عسل

 

تصویر

طرز تهیه: پوست لیمو را با استفاده از پوست کن بگیرید و دانه ی وانیل را از وسط نصف کنید.

عکس

 

یک قابلمه ی بزرگ انتخاب کنید تا همه ی هلو ها طوری در آن جا شود که روی هم قرار نگیرند. پوست لیمو، وانیل، ساقه دارچین، دلستر، عسل و شکر را به قابلمه اضافه کنید و سپس 300 سی سی آب بریزید. به آرامی آن را حرارت دهید تا عسل و شکر کاملا حل شوند. مایع را به جوش بیاورید سپس هلو ها را به قابلمه اضافه کنید (ممکن است این مایع روی هلو ها را کاملا نپوشاند اما مهم نیست).

 

عکس

 

هلو ها را از شربت خارج کرده و بگذارید تا به اندازه کافی خنک شوند. دانه ی وانیل، ساقه دارچین و پوست لیمو را خارج کنید. شربت را 5 دقیقه بجوشایند تا غلیظ شود. بگذارید خنک شود. پوست هلوها را با دقت جدا کنید و دور بریزید.

 

شربت سرد شده را روی هلو ها ریخته و آن را تا زمان سرو در جای خنکی نگه دارید. شاید سرو آنها در دمای اتاق بهتر باشد. در صورت تمایل آن را همراه با خامه یا پنیر ماسکارپونه میل کنید.

رنگ طلایی درخشان و معطر شده با وانیل و عسل در این هلوها طعم بی مانندی دارد. همچنین چربی بسیار کمی دارند. اگر میخواهید دسر لغزنده تر شود یک قاشق پر خامه غلیظ یا ماسکارپونه در کنار بشقاب قرار دهید تا یکی از بهترین دسر های تابستانی را داشته باشید.

ژله هلو دو رنگ
آخرین آموزش ها
برترین ها
همبرگر زن دستی Progressive ۳۹/۰۰۰