webpaz logo
جستجو

سوپ جو پرک

مواد لازم :
جو پرک : 2 پیمانه پیاز : 1 عدد هویج : 4 عدد قارچ : 250 گرم آب مرغ : 4 پیمانه جعفری : 1/3 پیمانه کره : 2 قاشق غذاخوری خامه : 1/3 پیمانه نمک و فلفل : به میزان لازم ساقه کرفس : ۲۵۰ گرم

با سلام خدمت همراهان همیشگی هاراج  امیدوارم حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید و چرخ روزگار بر وقف مرادتون بچرخه. 

دستور آشپزی امروز آموزش سوپ جو پرک است، یک نوع سوپ بسیار خوشمزه و مقوی و همچنین شیک و مجلسی  که شما می توانید درمجالس و مهمانی های خود  به عنوان پیش غذا سرو کنید.

سوپ جو پرک غذای کامل و سبکی می باشد بنابراین شما می توانید آن را برای شام نیز سرو کنید.

سوپ جو پرک در فصل سرما و شیوع سرما خوردگی طرفدارهای زیادی دارد، چون این سوپ سرشار از ویتامین ها و املاح زیادی می باشد که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

همچنین اگر شما دوست داشته باشید می توانید در انتها سوپ خود را با مخلوط کن و یا گوشت کوب برقی له کرده و به صورت پوره در آورید.

در این حالت خوردن آن برای کودکان و افراد بیمار راحت تر می باشد.


برای تهیه جو پرک، پیاز را پوسته گرفته، شسته و به صورت نگینی ریز خرد کنید.

قابلمه ی مناسبی برای پخت سوپ جو پرک خود انتخاب کرده و بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید. 

کره را درون قابلمه بریزید و به محض این که کره درون قابلمه ذوب شد پیاز خرد شده را به آن اضافه کرده و همراه آن کمی تفت دهید. تا خوب سرخ شده و طلایی شوند.

هویج ها را نیز شسته و به صورت مربع های کوچک خرد کنید و به پیاز خرد شده اضافه کنید و همراه آن کمی تفت دهید. 

ساقه ی کرفس را نیز شسته و به صورت تکه های کوچک خرد کنید و به بقیه ی سبزیجات خود اضافه و همراه آن ها تفت دهید.


شما می توانید بجای کره از روغن سرخ کردنی استفاده کنید، استفاده از کره بیشتر بخاطر بوی عطر و طعم خاصی است که به سوپ جو پرک شما می دهد. و اگر شما بخواهید سوپ جوپرک شما کاملا رژیمی باشد می توانید بجای کره از روغن زیتون استفاده کنید.


بعد از این که سبزیجات را با کره تفت دادید به طوری که از حالت خامی خارج و تا حدی نرم شدند، آب مرغ را به سبزیجات خود نیز اضافه کنید، ۱۵ دقیقه ای صبر کنید تا سبزیجات با حرارت ملایم کمی پخته شوند.

شما می توانید بجای آب مرغ از آب گوشت استفاده کنید و اگر امکان دسترسی به این دو برای شما فراهم نبود می توانید از عصاره گوشت و یا مرغ نیز استفاده کنید.

جعفری تازه را نیز پاک کرده و بشویید و درون آبکشی قرار دهید تا آب اضافی آن خارج شود، سپس با چاقو جعفری ها را خرد کنید.

جو پرک را نیز شسته و به همراه جعفری خرد شده به سوپ خود اضافه کنید.

قارچ ها را نیز شسته و به شکل دلخواه خرد کنید و به بقیه ی مواد سوپ خود اضافه کنید، حدود سی دقیقه ای صبر کنید تا سوپ شما پخته شود.


قارچ ها بافت اسفنجی دارند و به راحتی آب زیادی را می توانند به خود جذب کنند، بنابراین هنگامی که قارچ ها را می خواهید بشویید هیچ گاه آن ها درون ظرف آب نریزید.

بلکه شیر آب را به مقدار کمی باز کنید و قارچ ها را تک تک زیر شیر آب بشویید.


بعد از این که سوپ جو پرک شما کاملا پخته شده، به اندازه ی لازم نمک و فلفل سیاه به سوپ جوپرک خود اضافه کنید.

بعد از چند دقیقه سوپ خود را از روی شعله بر دارید، سپس در ظرفی که می خواهید سوپ خود را در آن سرو کنید، خامه را ریخته و هم بزنید.

سوپ جو پرک خود را بر روی خامه درون ظرف بریزید و در انتها با مقداری جعفری خرد شده و یا یک تکه لیموی تازه و یا هر چیزی که دوست داشتید با توجه به سلیقه و ذائقه ی خود سوپ جو پرک خود را تزیین کرده و سرو کنید، نوش جان


استفاده از خامه در سوپ جو پرک کاملا دلخواه می باشد و اگر شما دوست داشتید سوپ جو پرک شما کاملا رژیمی باشد و یا خامه ی درون سوپ را دوست نداشتید می توانید آن را از سوپ جو پرک خود حذف کنید.

 

سوپ جو پرک

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها