webpaz logo
جستجو

پاستا پنه با سس الفردو

مواد لازم :
پاستا : دویست گرم کره : پنجاه گرم خامه : یک پیمانه شیر : دوپیمانه فیله مرغ : تکه تکه شده سه پیمانه آب مرغ : یک پیمانه پودر سیر : مقداری آویشن : مقداری نمک و فلفل : مقداری پنیر موزارلا : یک پیمانه رنده شده پودر سوخاری : کمی پنیر پارمزان : 2پیمانه رنده شده

 سلام و عرض ادب خدمت همراهان عزیزم.

امروز با آموزش بهترین پاستایی که من خودم خیلی دوسش دارم خدمتتون هستم.

امیدوارم لذت ببرید.

1- پاستا پنه (یا هر پاستای فرمی که دوست دارید) را در آب و مقداری نمک در حال جوش بپزید.

 2- کره را در تابه ای آب کنید، خامه و شیر را به آن اضافه کنید. پنیر پارمزان رنده شده را روی بقیه مواد بپاشید. مرتب هم بزنید  و بگذارید سس آلفردو روی شعله ملایم گرم شود. بعد از چند دقیقه سس شروع به غلیظ شدن می کند.

 3- پوست مرغ بریان را جدا کنید و گوشت آن را با چاقو تکه تکه کنید. حال مرغ را داخل سس آلفردو بریزید. آب مرغ، پودر سیر، آویشن و تخم گشنیز را هم اضافه کنید و مواد را زیر و رو نمایید. سس را بچشید و مقدار نمک و فلفل آن را تنظیم کنید. بگذارید 3-4 دقیقه دیگر روی شعله بماند تا مرغ به خوبی گرم و سس کمی غلیظ تر شود. در این مرحله میتوانید سس را روی پاستا بریزید و به همین شکل پاستا آلفردو را سرو کنید. اما اگر میخواهید روی پاستا را پنیری و برشته کنید شعله بالای فر را روشن کنید و بگذارید فر گرم شود.

 4- دیس گود مناسب فر را با کمی روغن چرب کنید. پاستا را داخل آن بریزید و کف ظرف به طور یکنواخت پخش کنید. سپس سس آلفردو را روی آن بریزید. 1 پیمانه پنیر موزورلای رنده شده را روی مواد بپاشید. حال نوبت به پودر سوخاری میرسد. البته این مرحله هم اختیاری است. فقط در صورتی که دوست دارید روی پاستا برشته شود، نصف پیمانه پودر سوخاری روی پنیر بپاشید.

 5- حال دیس پاستا را داخل فر قرار دهید. زمان ماندن در فر کاملاً بستگی به فر شما دارد. اما معمولاً بیشتر از 5 دقیقه طول نمیکشد. پنیر باید ذوب شود و پودر سوخاری قدری برشته و طلایی رنگ شود. پاستا آلفردو پنیری برشته شما آماده است. نوش جان!

پاستا پنه با سس الفردو

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
همزن و کف ساز مدل HONGXIN ۶۹/۰۰۰