webpaz logo
جستجو

آش انار

مواد لازم :
برنج : 2 لیوان لپه : 1 لیوان دانه انار : 1 کیلوگرم پیاز سرخ شده : 3 قاشق غذا خوری گوشت چرخ کرده : 1 کیلو گرم گلپر : 3 قاشق غذاخوری روغن : 2 قاشق غذا خوری نمک و فلفل : به مقدار کافی سبزی آش : 3 کیلوگرم آب : به میزان لازم نعنا داغ : 3 قاشق سوپ خوری

لپه را همراه با پیاز سرخ کرده و 5 لیوان آب و کمی نمک و فلفل درون قابلمه بریزید و بگذارید تا لپه کمی بپزد. سپس برنج شسته شده را به لپه هایی که کمی پخته شده اضافه نمایید و اجازه دهید برنج کاملا بپزد. در مرحله بعد، گوشت چرخ کرده را با 2 پیاز رنده شده و کمی نمک و فلفل مخلوط کرده و به شکل توپ های قلقلی درست کنید و در کمی روغن سرخ کرده و به آش بیفزایید.

سبزی را خوب تمیز کرده و بشویید و آن را خرد کنید، سپس به مایه آش اضافه نمایید و شعله را کم کرده تا آش آهسته بجوشد و جا بیفتد، تا زمانیکه برنج آش کاملا بپزد و لعاب بیندازد. سپس دانه های انار را داخل آش بریزید و در انتها گلپر را اضافه کنید و بگذارید برای مدتی آش روی شعله بماند. میزان له شدن مواد آش بستگی به خودتان دارد، میتوانید مواد آش را تا حدی که له شوند نیز بپزید. برای سرو کردن، آش را در ظرف مناسبی ریخته و با کمی دانه انار روی آن را تزئین کنید.

نکته ها: شما می توانید روی آش را با مقداری نعناع داغ تزئین کنید ( برای تهیه نعنای داغ، یک قاشق سوپ-خوری نعناع خشک نرم را با 3 قاشق سوپ خوری روغن روی حرارت ملایم تفت دهید تا رنگ آن کمی تغییر کند اما مراقب باشید نعنا نسوزد). همچنین می توانید به جای دانه های انار، از رب انار نیز استفاده کنید که در این صورت به جای 2 کیلو دانه انار، از نصف پیمانه رب انار استفاده نمایید، توجه داشته باشید که انار هرچه ترش تر باشد، آش شما خوشمزه تر خواهد شد.

آش انار

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستکش سیلیکونی اسکاچ دار ۹۹/۰۰۰