webpaz logo
جستجو

کوکو سیب زمینی

مواد لازم :
سیب زمینی بزرگ : 4 عدد تخم مرغ : 1 عدد آرد نخود چی : 3 قاشق غذا خوری سیر رنده شده : 3 حبه پودرآویشن : ۲ قاشق چای خوری فلفل سیاه : ۱ قاشق چای خوری زردچوبه : ۲ قاشق چای خوری نمک : به میزان لازم

سلام به همه ی همراهان همراهان همیشگی هاراج این بار هم با آموزش یک دستور غذایی ساده خدمت شما عزیزان رسیده ام. کوکوی سیب زمینی یکی از غذاهای ساده و خوشمزه ای میباشه که در عین دستور پخت ساده اش برای خیلی از افراد دشوار وسخته، و در هنگام سرخ کردن کوکوی سیب زمینی با مشکل مواجه میشوند،و کوکو سیب زمینی آنها در تابه وارفته و خوب سرخ نمیشود.

اما در این دستور آشپزی سعی شده مشکل این عزیزان برطرف شود. یکی از نکات خیلی مهمی که در درست کردن کوکو سیب زمینی باید رعایت شود این است که نباید سیب زمینی ها پخته شده را رنده کرد بلکه سیب زمینی ها را با گوشت کوب و یا هر وسیله دیگر باید خوب بکوبید تا کاملا له شوند،چون رنده کردن باعث میشود سیب زمینی ها چسبندگی لازم را پیدا نکنند.

نکته دوم اینکه بعضی از افراد برای اینکه موادشون از چسبندگی بیشتری برخوردار باشه میزان تخم مرغ غذا را بیشتر میکنند در حالی که تخم مرغ زیادی باعث شل شدن مایه کوکوی شما شده و باعث میشود کوکوی شما هنگام سرخ شدن در تابه وا برود.

نکته آخر اینکه برای سرخ کردن کوکو سیب زمینی حتما بگذارید روغن خوب داغ بشود بعد کوکو سیب زمینی را در تابه قرارداهد و سرخ کنید.


برای تهیه کوکو سیب زمینی ابتدا سیب زمینی ها را خوب بشویید و درون قابلمه ای قرار بدهید، درون قابلمه آب بریزید بطوری که تا سطح روی سیب زمینی ها آب قرار بگیرد، قابلمه را روی شعله گاز گذاشته و بگذارید سیب زمینی ها خوب پخته شوند برای اینکه آب سریعتر به جوش بیاید درب قابلمه را بگذارید اما بعد از به جوش آمدن آب زیر شعله را کم کنید زیرا وقتی آب به جوش می آید دمای آن دیگر بیشتر از ۱۰۰درجه نمیشود و فقط شعله زیاد باعث میشود آب شما زودتر بخار شود در حالی که هدف شما پختن سیب زمینی هاست نه تبخیر سریع آب!

برای اینکه بفهمید سیب زمینی های شما پخته شده است با یک چنگال بر روی سیب زمینی ها به آرامی بزنید اگر چنگال به راحتی در سیب زمینی ها فرو رفت نشان دهنده ی این است که سیب زمینی های شما کاملا پخته شده است در غیر این صورت عجله نکنید و بگذارید سیب زمینی های شما پخته شوند.


بعد از پخته شدن سیب زمینی ها، میتوانید سیب زمینی ها را با آب سرد بشویید تا خنک شوند و به راحتی بتوانید آن ها را پوست بکنید، بعد از اینکه سیب زمینی ها را پوست کندید آن ها را درون ظرفی بریزید و با گوشت کوب و یا هر وسیله دیگر خوب بکوبید تا کاملا له شوند، سپس تخم مرغ، سیر رنده شده، آرد نخودچی، آویشن و دیگر ادویه جات ذکر شده را به سیب زمینی ها اضافه کنید و با دست مواد را خوب ورز دهید تا یکدست شوند. 


آویشن یکی از چاشنی است که طمع غذا را فوق العاده می کند و برای خانم ها خیلی مفید است اما برای افرادی که دیابت نوع اول و یا دوم را دارند مضر میباشد و قند خون این افراد را به شدت افزایش میدهد.

کوکو سیب زمینی


اگر آشپزی شما در حد مبتدی میباشد بهتر است از تابه ی نسوز یا تفلون استفاده کنید، در تابه ای به مقدار کمی روغن بریزید و بگذارید روغن خوب داغ شود اما نه در حدی که دود از آن بلند شود.

سپس از مایه کوکو سیب زمینی خود با دست به اندازه ی یک نارنگی برداشته و در کف دست خود به آن شکل دهید و به آرامی در تابه بگذارید شما میتوانید برای شکل دهی به کوکو سیب زمینی های خود از قالب های شیرینی پزی نیز استفاده کنید.

بعد از اینکه یک طرف کوکو سیب زمینی سرخ شد آن رابه آرامی در تابه برگردانید تا طرف دیگر آن نیز سرخ شود، نکته ی قابل توجه اینکه سیب زمینی پخته هنگام سرخ شدن نسبت به سیب زمینی خام روغن بیشتری را به خود جذب میکند بنابراین شما همان ابتدا روغن زیادی در تابه نریزید و شعله را کم نکنید تا کوکو سیب زمینی شما هنگام سرخ شدن روغن کمتری جذب کند.

 بعد از سرخ شدن کوکوها آن ها را درون ظرفی بچینید و به دلخواه تزیین کرده و میل کنید،نوش جان

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
آب انار گیری دستی چدنی ۱۲۹/۰۰۰