webpaz logo
جستجو

کوکو سیب زمینی خام

مواد لازم :
سیب زمینی : 1 عدد پیاز : 1 عدد تخم مرغ : 1 عدد آرد سفید : 1 قاشق غذاخوری نمک : 1/3 قاشق مربا خوری زردچوبه : به مقدار لازم روغن : نصف استکان خیار : 1 عدد گوجه فرنگی : 1 عدد

به نام خدا

سلام به هاراجی های پر تلاش ... فعال... ?


ابتدا سیب زمینی ها را شسته پوست کنده و با رنده ریز رنده میکنیم و همچنین پیاز را هم پوست کنده شسته و رنده میکنیم.

( در بعضی دستور پخت ها می گویند برای اضافه کردن باقی مواد آب سیب زمینی و آب پیاز را بگیرید تا هنگام سرخ کردن وا نرود ولی من این کار نکردم هیچ اتفاقی نیافتاد بر عکس آب سیب زمینی و پیاز باعث شد خوب پخته شود ). بعد از رنده کردن آنها را با قاشق مخلوط میکنیم.

کوکو سیب زمینی خام


تخم مرغ را اضافه کرده و خوب هم میزنیم سپس آرد سفید و زردچوبه و نمک را نیز اضافه کرده و خوب هم میزنیم.( در این مرحله اضافه کردن مقداری زعفران دم کرده به اندازه 2 قاشق غذا خوری اختیاری است ).

 

 

روغن را داخل تابه ریخته ( سعی کنید تابه گود باشه تا روغن به طور کامل کوکو ها رو احاطه کنند ) روی حرارت با شعله متوسط گذاشته تا کمی داغ که شد مایع کوکو آماده شده را با قاشق میریزیم در این مرحله سعی کنید سرعت عمل را بیشتر کرده و با قاشق مواد را داخل تابه پخش کنید بعد از 5 دقیقه کوکو را با دو دستی ( در هر دو دستمان قاشق باشد تا کوکو پاره نشود ) بر عکس کرده تا زیر و رو خوب برشته ، سرخ و مغز پخت شوند.

کوکو سیب زمینی خام

حال کوکو سیب زمینی خام ما آماده شد این خوراک مقوی را همراه با خیار و گوجه خرده شده با نان در کنار خانواده میل کنید.

نوش... جان...

کوکو سیب زمینی خام

آخرین آموزش ها
برترین ها