webpaz logo
جستجو

چلوگوشت

مواد لازم :
گوشت : 300گرم پیاز : 3عدد دارچین : 1 دوم ق غ رب : 2ق غ برنج : 3 پیمانه زعفران دمکرده : به مقدار لازم آبلیمو : به مقدار لازم ادویه کاری : به مقدار لازم نمک،فلفل،زردچوبه : به مقدار لازم

امروز می خواهیم در مورد یک غذای بسیار خوشمزه به نام چلو گوشت با هم صحبت کنیم. این غذا دستور پخت بسیار راحتی دارد و در سریع ترین زمان ممکن آماده می شود. 
چلو گوشت یک غذای بسیار خوشمزه ایرانی می باشد که دستور پخت متفاوتی دارد که ما در این جا ساده ترین و راحت ترین طرز تهیه آن را با شما در میان می گذاریم.
بهتر است برای پخت این غذای خوشمزه از مواد تازه استفاده می شود. شما عزیزان می توانید با استفاده از مراحل زیر این غذای خوشمزه را با صرف هزینه بسیار کمی در منزل درست کنید و لذت ببرید.


در این مرحله برای درست کردن چلو گوشت ابتدا یک پیاز را به صورت نگینی خرد کنید و در داخل یک قابلمه مقداری روغن بریزید. زمانی که روغن داغ شده پیاز ها را در داخل روغن بریزید و تفت دهید.

چلوگوشت

زمانی که پیاز ها طلایی رنگ شدند مقداری فلفل و  زردچوبه به آن اضافه نمایید و تفت دهید. در این زمان گوشت قرمز گوسفندی را به خوبی بشورید و در تکه های مشخص قطعه قطعه کنید.

چلوگوشت

زمانی که آب گوشت شما به خوبی خشک شد آن ها را در داخل روغن به همراه پیاز به خوبی تفت دهید تا گوشت شما کمی سرخ شود.
دقت داشته باشید که در درست کردن چلو گوشت باید از مقدار بسیار زیادی پیاز استفاده شود. به طور کلی ۳ برابر گوشت باید از پیاز استفاده شود تا غذای شما خوشمزه تر گردد.
زمانی که گوشت کمی سرخ شد، به اندازه و لیوان آب ولرم بر روی آن بریزید. به طوری که آب سطح روی گوشت را به خوبی بپوشاند.


در این مرحله بعد از این که آب را بر روی گوشت ریختید، درب آن را بگذارید تا گوشت و پیاز به خوبی بزند و گوشت شما به اصطلاح آب بیاندازد.
در این زمان برای این که گوشت شما خوشمزه تر شود می توانید از مقداری زعفران دم کرده استفاده کنید. برای این کار مقداری زعفران در یک ظرف بسابید و مقداری آب ولرم را بر روی آن بریزید.
زمانی که زعفران به خوبی دم کشید آن را به گوشت اضافه کنید تا چلو گوشت شما مزه خوبی به خود بگیرید.
در این زمان مقداری چوب دارچین و یا پودر دارچین در قابلمه بیاندازید تا مزه دارچین به خوبی به خورد گوشت رود. بعد از این که گوشت شما نیم پز شد مقدار کمی نمک به آن اضافه نمایید.
دقت داشته باشید که نمک را در ابتدا به گوشت اضافه نکنید زیرا این کار باعث می شود که گوشت شما دیر تر پخته شود. به همین دلیل بعد از این که گوشت نیم پز شد، مقداری نمک به آن اضافه نمایید.

زمانی که گوشت پخته شد مقدار کمی رب گوجه فرنگی به آن اضافه نمایید. برای این کار می توانید از 2 قاشق رب گوجه فرنگی استفاده کنید. رب زیاد باعث می شود تا مزه غذای شما ترش شود.


در این مرحله بعد از این که رب را اضافه کردید آن را به خوبی هم بزنید تا رب در داخل غذای شما به خوبی حل گردد. برای این که غذای شما خوشمزه تر گردد می توانید از مقدار کمی آبلیمو استفاده کنید. استفاده از آبلیمو اختیاری می باشد و به سلیقه شما عزیزان بستگی دارد. بعد از این که آبلیمو را اضافه کردید، درب قابلمه را بگذارید و زیر شعله را کم کنید تا غذای شما با شعله کم به خوبی بپزد. در این مرحله نوبت به رسیدن پخت برنج می شود. برای درست کردن برنج باید یک قابلمه را پر از آب کنید و بر روی حرارت مستقیم قرار دهید تا جوش آید. برای این که برنج شما به خوبی قد بکشد آن را از شب قبل در آب نمک قرار دهید تا نمک به خورد برنج شما رود و در هنگام پخت ظاهر خوبی پیدا کند.

 زمانی که آب جوش آمد، برنج را به آن اضافه کنید. هنگامی برنج چند بار قل زد آن را آبکش کنید. برای ته دیگ برنج می توانید از سیب زمینی استفاده کنید. برنج را بر روی سیب زمینی ها بریزید و درب آن را بگذارید تا به خوبی دم بکشد. این غذای خوشمزه را در منزل درست کنید و لذت ببرید. ایمدواریم از این مطالب کمال استفاده را داشته باشید. نوش جان.

 

 

 

چلوگوشت

آخرین آموزش ها
برترین ها
آب انار گیری دستی چدنی ۱۲۹/۰۰۰