webpaz logo
جستجو

کیک برنج

مواد لازم :
آرد برنج : 120 گرم تخم مرغ : ۴ عدد وانیل : ۱ قاشق چای خوری شکر : ۸۰ گرم شیر سویا : ۴۰ گرم

سلام به همه دوستان هاراج  امیدوارم حالتون خوب باشه و در کنار خانواده روزگار خوشی را سپری کنید.

این بار نیز برای دوست داران دنیای کیک و شیرینی دستور آشپزی جدیدی دارم، امیدوارم شما دوستان هم بتوانید آن را در منزل تهیه و خوردنش در کنار کانون گرم خانواده لذت ببرید.

دستور آشپزی امروزی که می خواهم به شما عزیزان آمزش بدهم، آموزش کیک برنج می باشد، تعجب نکنید، دنیای شیرینی ها و کیک ها آن قدر متنوع می باشد که شما هر نوع کیکی با هر طعم دلخواه ای می توانید آماده کنید.

کیک برنج بیشتر ریشه در فرهنگ ژاپنی دارد ولی از آنجا که این کیک بسیار خوشمزه  و لذید می باشد در سراسر دنیا طرفدار های زیادی  دارد، تقریبا در همه جای دنیا با همین روش کیک برنج پخته می شود.

کیک برنج بیشتر شبیه به کیک اسفنجی می باشد و از لحاظ شکل ظاهری کاملا شبیه کیک اسفنجی است، البته طعم آن با کیک اسفنجی متفاوت می باشد. و شما می توانید همانند کیک اسفجی  کیک برنج را با خامه و یا شکلات تزیین کرده و سرو کنید.

و حتی خیلی افراد برای مراسم و جشن های خود به جای کیک اسفنجی از کیک برنج استفاده می کنند.

شما حتی می توانید با کم یا زیاد کردن مواد اولیه به یک نسبا کیک کوچکت تر یا بزرگ تری درست کنید، البته به این نکته توجه کنید هر چه مواد کیک بیشتر زمان پخت آن نیز بیشتر و هر چه مواد کیک کمتر باشد زمان پخت آن نیز کم تر می شود.


برای تهیه کیک برنج ابتدا ظرف مناسبی را انتخاب کنید، تخم مرغ ها تک تک درون ظرف بشکنید، شکر را نیز بر روی تخم مرغها بریزید.

تخم مرغ ها و شکر را آنقدر هم بزنید تا کفی که روی آن ها تشکیل می شود کاملا از بین برود و مایه مات و کدری بدست آید، شما می توانید برای این کار از هم زنی برقی نیز استفاده کنید.

وانیل را درون شیر سویا بریزید، تا کاملا درون شیر سویا حل شود، شما می توانید بجای پودر وانیل از اسانس وانیل نیز استفاده کنید.

سپس شیر سویا را نیز به ترکیب تخم مرغ و شکر خود اضافه کنید، از این مرحله به بعد هم زدن مایه کیک خود را به صورت دستی انجام دهید.

یکی از نکات مهم برای پخت انواع کیک وشیرینی ها الک کردن آرد قبل از مصرف می باشد، حالا فرقی نمی کند این آرد، آرد برنج باشید یا آرد گندم.

با این کار چسبندگی بین آرد شما از بین می رود و هنگام ترکیب شدن با سایر مواد کیک حالت گلوله گلوله به خود نمی گیرد.

بنابراین ابتدا آرد برنج خود را الک کرده و در چند مرحله به مایه کیک خود اضافه کرده و به آرامی هم بزنید، تا آرد برنج نیز با بقیه مواد کاملا ترکیب شده و مایه شما کاملا یکدست شود.

کیک برنج

کیک برنج


برای تهیه همه ی کیک های با استفاده از فر پخته می شوند ابتدا فر را روشن کنید تا هنگامی که مایه کیک خود را آماده می کنید گرم شود، با این کیک شما به صورت یکنواخت پخته می شود، و کف آن زودتر از سطح روی کیک پخته نمی شود.

بنابرایی ابتدا فر را روشن کرده و بر روی دمای ۱۷۵ درجه ی سانتی گراد قرار دهید تا کمی گرم شود.

قالب کیک خود را انتخاب کنید و کاغذ روغنی را ته قالب کیک خود قرار دهید، مایه کیک را بر روی کاغذ روغنی درون قالب بریزید، مایه کیک را درون فر قرار دهید، حدود ۳۵ دقیقه زمان می برد تا کیک شما کاملا پخته شود.

بعد از اینکه کیک شما کاملا پخته شد، آن را از فر خارج کرده و از قالب بیرون بیاورید تا کاملا خنک شود.

وقتی کیک برنج شما کاملا سرد شد کاغذ روغنی را از آن جدا کنید، سپس کیک برنج خود را با سلفون یا نایلون فریز کاملا بپوشانید و اجازه دهید یک شب کامل و یا حداقل ۶ ساعت درون یخچال قرار بگیرید.

در انتها می توانید بعد از اینکه کیک برنج به اندازه ی زمان تعیین درون یخچال قرار گرفت، با خامه یا شکلات و با توجه به سلیقه و ذائقه ی خود تزیین کرده و سرو کنید. نوش جان

کیک برنج

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستگاه پلمپ حرارتی کیسه ۶۹/۰۰۰