webpaz logo
جستجو

مربای انجیر درسته

مواد لازم :
انجیر : 1 کیلو شکر : 700 گرم آب : 1 تا ا.5 پیمانه آبلیموی تازه : دو قاشق غذاخوری آب لیموی تازه : دو قاشق غذاخوری گلاب : به میزان دلخواه زعفران دمکرده : دو قاشق غذاخوری


در قابلمه ای شکر می ریزیم. روی شکر، آب می ریزیم و روی گاز می گذاریم. صبر می کنیم تا آب گرم شود و کم کم شکر را حل کند و شربت غلیظی را بدست بیاوریم.

مربای انجیر له شده


انجیر ها را شسته و خشک کرده و دم آن ها را جدا می کنیم. برای له نشدن انجیر ها موقع پخت، دمشان را نباید از ته بگیریم. آن ها را در قابلمه می ریزیم. انجیر ها باید تقریبا بعد از یک ربع تا بیست دقیقه پخته شوند. در انتهای این مرحله، آب لیموی تازه را به مربا اضافه می کنیم.


وقتی مرحله پخت تمام شد، گلاب را به مربا اضافه می کنیم. وقتی گلاب اضافه شد مربا  را از روی گاز بر می داریم. کمی زعفران دمکرده را برای بهتر شدن رنگ مربا به آن اضافه می کنیم.


شیشه هایی که برای ریختن مربای انجیر در نظر گرفته ایم را تا نیمه در آب جوش میگذاریم. با درهایشان نیز همین کار را می کنیم و پس از چند دقیقه که در آبجوش ماندند، آن ها را با مربا پر می کنیم. باید یک بند انگشت از بالای شیشه ها خالی بماند. در شیشه ها را می بندیم و دوباره در آبجوش می گذاریم و با شعله کم می گذاریم ده دقیقه در آن بمانند تا استریل شوند.

مربای انجیر له شده


شیشه ها را از آب جوش بیرون می آوریم و در جای خنک و تاریک قرار می دهیم. درصورت باز نشدن در مربا در بیرون از یخچال تا یکسال قابل نگهداری است. 

مربای انجیر له شده

آخرین آموزش ها
برترین ها
همزن و کف ساز مدل HONGXIN ۶۹/۰۰۰